Nowa szkoła. Międzynarodowy konkurs na projekt szkoły w Korei

Nowa szkoła. Międzynarodowy konkurs na projekt szkoły w Korei

Koreańska organizacja rządowa Korea Education & Research Information Service zaprasza architektów i urbanistów, a także studentów i absolwentów, do udziału w konkursie na najlepszy projekt koreańskiej szkoły. Organizatorzy oczekują od uczestników nowego, świeżego spojrzenia na zagadnienie edukacji samej w sobie i przestrzeni sprzyjających nabywaniu nowych umiejętności.

Sejong Smart City National Model City chciałoby stworzyć światowej klasy, inteligentne miasto w stylu koreańskim w oparciu o nową technologię czwartej rewolucji przemysłowej, stworzone od podstaw w celu zapewnienia szczęścia mieszkańcom. (...) Postrzegając „miasto jako bardzo dużą szkołę”, zamierzamy ustanowić miejski model edukacji, który zaowocuje uwzniośleniem talentu krytycznego i kreatywnego myślenia, tak potrzebnych w naszych czasach. Z niecierpliwością czekamy na różne pomysły, które przestawią nowy paradygmat przestrzeni szkolnej” – piszą organizatorzy.

W konkursie mogą wziąć udział zarówno grupy projektantów, jak i pojedyncze osoby. Organizatorzy zapowiadają, że wyróżnionych zostanie aż 18 osób lub zespołów. Przewidywane są nagrody pieniężne. Projekt uznany przez jury za najlepszy zostanie być może wybrany do realizacji. Konkurs będzie prowadzony w języku angielskim. Prace można przesyłać do 19 lutego 2021.

Więcej informacji, wysokość nagród, dokładne kalendarium i zgłoszenia znajdziecie w dokumentach udostępnionych przez organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.