Nowe życie św. Barbary. Rusza przebudowa kamienicy w Warszawie

Nowe życie św. Barbary. Rusza przebudowa kamienicy w Warszawie

Budynek przy ul. św. Barbary, zdj. Zeitgeist Asset Management

Jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się prace renowacyjne nad budynkiem przy ul. św. Barbary w Warszawie. Wiekowa kamienica zmieni się w nowoczesny budynek wielorodzinny, który zaoferuje mieszkańcom lokale w wysokim standardzie.

Budynek położony na rogu ulic Nowogrodzkiej i Św. Barbary jest wyjątkowo cenionym okazem architektury modernistycznej. Przez lata przechodził z rąk do rąk, aby w 2019 roku trafić do firmy Zeitgeist Asset Management, która postanowiła przeprowadzić jego przebudowę.

„Inwestujemy w wiekowe nieruchomości, by nadać im nowe życie. Z uwagi na lokalizację budynków w samym sercu Warszawy, ofertę apartamentów na wynajem przy ul. Św. Barbary będziemy kierować do osób, które cenią sobie dobry standard w świetnej lokalizacji, zarówno pod kątem życia rozrywkowego, jak i bliskiej odległości do wielu ważnych punktów w mieście. Spośród planowanych 41 mieszkań aż 24 to kawalerki, pozostałe to mieszkania dwu- i trzypokojowe” – oznajmia firma deweloperska Zeitgeist Asset Management.

„Kamienica Św. Barbary 6/8 może wydawać się dość niepozorna, jednak kryje w sobie sporo ciekawych elementów. Dzięki inicjatywie Zeitgeist wyeksponowane zostanie wiele oryginalnych cech budynku. Na szczególną uwagę zasługuje z pewnością brama. Jej krata stanowi ciekawy przykład metaloplastyki, którą inwestor planuje odrestaurować. Także tynk ścian, charakterystyczny dla okresu powstania budynku, będzie odtworzony. Ponieważ kamienica jest przykładem galeriowca, zostaną tu zachowane również galerie oraz oryginalna klatka schodowa. Całość zaplanowanych prac sprawia, że budynek ma szansę nabrać naprawdę pięknego, historycznego sznytu” – mówi Dorota Gołębiewska, doradca do spraw konserwatorskich w Zeitgeist Asset Management.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.