Nowe Centrum Warszawy

Nowe Centrum Warszawy

Urząd Miasta Stołecznego Warszawy ogłasza konkurs na projekt zagospodarowania przestrzennego w rejonie ulic Złotej i Zgoda w ramach programu Nowe Centrum Warszawy. Jury oczekuje od uczestników propozycji odpowiadających na potrzeby mieszkańców Warszawy.

Obszar opracowania konkursowego znajduje się w strefie śródmieścia funkcjonalnego,w ścisłym centrum Warszawy. Składa się on z kilku odcinków ulic, niewielkich placów i skwerów a także pasaży pomiędzy budynkami, które połączone tworzą zespół przestrzeni publicznych.
Teren objęty konkursem położony jest w Warszawie w Dzielnicy Śródmieście. Teren opracowania konkursowego stanowi element układu przestrzeni o charakterze reprezentacyjnym znajdujących się w obszarze obramowanym ulicami: Marszałkowska, Świętokrzyska, Al. Jerozolimskie i Nowy Świat, w obrębie którego planowane są liczne przekształcenia przestrzeni publicznych mające na celu realizację ogłoszonego przez Prezydenta m.st. Warszawy, w grudniu 2019 roku, programu Nowego Centrum Warszawy” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Zadaniem uczestników  będzie zatem opracowanie koncepcji reprezentacyjnych przestrzeni publicznych, które ukażą najlepsze oblicze Stolicy, a także zapewnią jej mieszkańcom i zwiedzającym wygodne i funkcjonalne przestrzenie w centrum miasta.

Prace będą oceniane według następujących kryteriów:

·       Atrakcyjność i funkcjonalność proponowanych rozwiązań - pierwszorzędne

·       Zgodność koncepcji konkursowej z wytycznymi Zamawiającego - drugorzędne

·       Realność realizacyjna i ekonomika proponowanych rozwiązań - trzeciorzędne

„Zamawiający przewiduje przyznanie następujących nagród i ewentualnych wyróżnień:

·         I nagroda pieniężna w wysokości 80 000 zł oraz zaproszenie do negocjacji w trybie zamówienia z wolnej ręki, w celu wykonania usługi na podstawie wybranej racy konkursowej.

·         II nagroda pieniężna w wysokości 40 000 zł,

·         III nagroda pieniężna w wysokości 20 000 zł,

·         wyróżnienie lub wyróżnienia pieniężne w łącznej puli 10 000 zł.

Kwoty podane powyżej są kwotami brutto” – piszą organizatorzy.

Zgłoszenia do konkursu można składać do 31 sierpnia 2021. Więcej informacji na stronie konkursu.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.