Nowe Istripolis w Bratysławie

Nowe Istripolis w Bratysławie

Istripolis w Bratysławie, zdj. KCAP

Gmach istniejącego centrum kongresowego Istropolis w Bratysławie zostanie zastąpione nowym ośrodkiem kulturalnym zaprojektowanym przez biura architektoniczne KCAP i CITYFÖRSTER. Nowy projekt zakłada więcej niż tylko postawienie nowego budynku – wokół nowego centrum kulturalnego miasta powstanie nowoczesna, otwarta, zielona i zróżnicowana przestrzeń publiczna.

Nad wizją nowego Istropolis firmy KCAP i CITYFÖRSTER pracują od niemal trzech lat. Projekt zostanie zrealizowany w nieco wyłączonej z miasta dzielnicy Trnavské myto. Architekci wierzą, że dzięki zmianom, które poczyni ich projekt, dzielnica stanie się częścią miasta, uczestniczącą w jego życiu, zwłaszcza kulturalnym. To zaszczyt zaprojektować tak ważne miejsce publiczne dla miasta, tym bardziej, że staje się ono wizytówką całej nowej kreatywnej dzielnicy z atrakcyjną przestrzenią publiczną i unikalną architekturą. Mamy nadzieję, że Nowe Istropolis będzie gospodarzem niezapomnianych wydarzeń dla szerokiego grona odbiorców, że stanie się ulubionym, inspirującym miejscem spotkań mieszkańców. Niech stanie się prawdziwym kulturowym katalizatorem” – mówi Jeroen Dirckx ze studia KCAP.

Istripolis w Bratysławie, zdj. KCAP

 

Wielofunkcyjna sala, serce nowego budynku, będzie w stanie pomieścić trzy różne imprezy jednocześnie i może pomieścić 8 tys. widzów. Jednym z istotnych założeń projektantów było zmniejszenie dystansu pomiędzy występującym a publicznością, dlatego hala została zaprojektowana tak, by widzowie mogli znajdować się jak najbliżej sceny.

Istripolis w Bratysławie, zdj. KCAP

 

„Jesteśmy również dumni, że możemy przyczynić się do stworzenia przyjaźniejszej mieszkańcom Bratysławy przyszłość. Tak na poziomie projektu, w którym szczególnie zadbaliśmy o stworzenie komfortowych terenów zielonych, a także dróg dla pieszych i rowerzystów – jak i również na większą skalę” – dodaje Martin Sobota, architekt w firmie CITYFÖRSTER.

Istripolis w Bratysławie, zdj. KCAP

źródło: archdaily.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.