Nowe oblicze szpitala. Projekt White Arkitekter i HPP Architekten

Nowe oblicze szpitala. Projekt White Arkitekter i HPP Architekten

zdj. White Arkitekter

White Arkitekter i HPP Architekten wygrali konkurs na projekt nowej kliniki NMK w Tybindze w Niemczech. Obie firmy mogą poszczycić się dużym doświadczeniem w projektowaniu budynków opieki zdrowotnej. Nowa Klinika Medyczna Szpitala Uniwersyteckiego w Tybindze będzie jednym z 34 szpitali uniwersyteckich w Niemczech, które łączą opiekę nad pacjentami, leczenie i dążą do poszerzenia badań i rozwoju medycyny.

Projekt koncentruje się na wydajności i funkcjonalności. Udało się to osiągnąć poprzez zmniejszenie odległości między konkretnymi segmentami i nawiązanie połączeń między wnętrzem a tym, co na zewnątrz. Tarasy i ogrody okalające szpital oferują zielone i bujne otoczenie oraz zapewniają personelowi, pacjentom i odwiedzającym dostęp do natury. Na najwyższych poziomach budynku znajdują się natomiast punkty widokowe, z których można podziwiać alpejski krajobraz.

zdj. White Arkitekter

 

Połączenie drewna jako podstawowego materiału konstrukcyjnego na górnych piętrach umożliwiło zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych przez budowę szpitala. Cały budynek został skonstruowany tak, aby jego rozbiórka była łatwa, tania i ekologiczna, a poszczególne elementy mogły zostać poddane recyklingowi.

zdj. White Arkitekter

 

„Cieszymy się, że możemy dzięki naszej wiedzy o złożonych projektach opieki zdrowotnej i skandynawskiej wiedzy o architekturze drewnianej możemy wnieść swój wkład w ten projekt. Teraz czekamy na współpracę z HPP Architekten i Amt Tübingen des Landesbetriebs Vermögen und Bau Baden-Württemberg” – mówi Kristin Schmitt, główny architekt w White Arkitekter.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.