Nowe skrzydło Crystal Bridges Museum of American Art

Nowe skrzydło Crystal Bridges Museum of American Art

Crystal Bridges Museum of American Art, zdj. Safdie Architects

Crystal Bridges Museum of American Art ogłosiło plany rozbudowy projektu praktyki Safdie Architects w Arkansas. Dzięki rozbudowie powierzchnia obiektu powiększy się o połowę, czyli o 100 000 stóp kwadratowych. Rozbudowa muzeum pozwoli kuratorom na wyeksponowanie znajdujących się w nieustannie rosnącej kolekcji obiektów artystycznych, a także zapewni dodatkowa przestrzeń dla inicjatyw edukacyjnych i kulturalnych.

Dziesięć lat po ukończeniu oryginalnego muzeum, praktyka Safdie Architects powróciła do swojego projektu, aby stworzyć nowe struktury, które powiększą przestrzeń Muzeum o dodatkowe galerie, obiekty edukacyjne, przestrzenie eventowe, kawiarnię oraz nowe wewnętrzne i zewnętrzne przestrzenie publiczne.

Crystal Bridges Museum of American Art, zdj. Safdie Architects

 

Rozbudowa, podobnie jak wcześniejszy projekt, wykorzystuje lokalne materiały, takie jak beton, drewno i kamień polny, pozyskiwane z północno-zachodniego Arkansas. Sercem projektu będzie okrągły plac imprezowy, który ma na celu poszerzenie możliwości życia kulturalnego i artystycznych akcji w regionie. „Z radością obserwowaliśmy entuzjastyczne przyjęcie Crystal Bridges przez publiczność. Jesteśmy zaszczyceni, że możemy tu wrócić i pracować z muzeum przy realizacji nowych obiektów, które wzbogacą różnorodność doświadczeń gości muzeum” – mówi Moshe Safdie.

Crystal Bridges Museum of American Art, zdj. Safdie Architects

 

Nowe skrzydło Muzeum znajduje się obecnie w fazie projektowania. Jego budowa ma rozpocząć się na początku przyszłego roku. Planuje się, że potrwanie więcej niż dwa lata. Jeszcze w maju tego roku zostanie natomiast ukończony remont głównego holu i dziedzińca, również zaprojektowanych przez Safdie Architects.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.