Nowoczesna zabudowa szeregowa w Trójmieście

Nowoczesna zabudowa szeregowa w Trójmieście

Zabudowa szeregowa w Trójmieście, zdj. ZUP-a/Monsumm

Pracownia ZUP-a przedstawia projekt budynków jednorodzinnych w zabudowie szeregowej. Architekci musieli zmierzyć się z wieloma wyzwaniami wynikającymi z ograniczonej powierzchni działki. Mimo trudności udało im się stworzyć wyjątkowe, wygodne i funkcjonalne miejsce do życia w modernistycznym stylu.

W skład zabudowy wchodzi 12 domów o powierzchni 146 metrów kwadratowych. Fasada prostych, dwupoziomowych budynków zostanie pokryta białym tynkiem i płytami klinkierowymi. „Ta kolorystka skomponowana jest z zieloną aranżacją otoczenia, która poza przydomowym ogrodem pojawia się również w formie zieleni na stropie. Wierzymy, że dzięki powściągliwości w doborze materiałów oraz minimalistycznym podejściu charakter tych obiektów nie straci na wartości wraz z upływem lat i wraz z przemijającymi trendami” – opisują swój projekt architekci ze studia ZUP-a.

Zabudowa szeregowa w Trójmieście, zdj. ZUP-a/Monsumm

 

Projektując, architekci myśleli zarówno o ponadczasowej stylistyce, jak i o zapewnieniu mieszkańcom jak najbardziej funkcjonalnej przestrzeni, pomimo ograniczeń wynikających ze stosunkowo niewielkiej powierzchni osiedla. Domy mają standardowy układ, z pomieszczeniami dziennymi na parterze i prywatnymi pokojami i gabinetami na piętrze. Budynki, choć na pierwszy rzut oka wydają się twierdzami izolującymi mieszkańców od świata, w rzeczywistości otwierają się na otoczenie dzięki licznym przeszkleniom. Okna i świetliki zostały rozmieszczone tak, aby pomieszczenia były dobrze doświetlone, przy jednoczesnym zapewnieniu mieszkańcom maksimum prywatności w gęsto zabudowanej okolicy.

Zabudowa szeregowa w Trójmieście, zdj. ZUP-a/Monsumm

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.