Nowoczesność i zieleń w projekcie lotniska od MAD Architects

Nowoczesność i zieleń w projekcie lotniska od MAD Architects

zdj. MAD

MAD Architects we współpracy z China Airport Planning & Design Institute i Beijing Institute of Architectural Design zaprezentowało projekt terminalu międzynarodowego lotniska Changchun „Longjia” w Chinach. Nowy budynek ma obsłużyć 22 mln pasażerów rocznie.

Po ukończeniu terminal o powierzchni 270 000 metrów kwadratowych stanie się największym węzłem komunikacyjnym w mieście Changchun i prowincji Jilin. Według architektów forma budynku czerpie inspirację z unoszącego się w powietrzu pióra. Jest to nawiązanie do natury, a jednocześnie metaforyczne ujęcie wzbijających się w niebo samolotów.

zdj. MAD

 

Na projekt terminala miał również wpływ krajobraz otaczający miasto Changchun. Celem architektów było stworzenie otoczonego zielenią lotniska, które będzie nie tylko funkcjonalne, ale również przyjemne dla oka. Roślinność znajdzie się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku, pozwalając użytkownikom pozostać w relacji z naturą.

zdj. MAD

 

Dobrze przemyślany układ budynku pozwoli stworzyć harmonijne połączenia pomiędzy pozostałymi dwoma terminalami, jednocześnie zwiększając miejsce dla pasażerów i obsługi, dzięki czemu lotnisko będzie znacznie wygodniejsze i przyjemniejsze. Na poziomie parteru stworzono przejścia do metra, stacji kolejowych oraz parkingów i dróg, aby dobrze połączyć lotnisko z pobliskim miastem. Podróż turystom ułatwią również nowoczesne udogodnienia, takie jak samoobsługowe automaty do odprawy i inteligentne kontrole bezpieczeństwa.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.