Nowoczesność i zieleń. Projekt budynku w stanie Teksas

Nowoczesność i zieleń. Projekt budynku w stanie Teksas

Sixth & Blanco, zdj. Herzog & de Meuron

Studio Herzog & de Meuron zaprezentowało swój najnowszy projekt, budynek wielofunkcyjny w jednej z najmodniejszych dzielnic Austin w stanie Teksas. Sixth & Blanco to wyjątkowa drewniana konstrukcja, położona w samym sercu dzielnicy, pomiędzy sklepami, lokalami usługowymi i gastronomicznymi. Projekt nawiązuje do niepowtarzalnego charakteru lokalnej architektury.

Architekci sprostali wyzwaniom mieszkańców Austin, proponując projekt bogaty w zieleń, pasywnie wentylowane przestrzenie wewnętrzne i zewnętrzne oraz wygodne i łatwe w przystosowaniu lokale. Projekt oferuje mieszkańcom i turystom poczucie prawdziwie domowego komfortu. Zamiast onieśmielającego monolitu, charakterystycznego dla wielu dużych miast, projekt jest złożoną kompilacją wielu pojedynczych części o różnym przeznaczeniu.

Sixth & Blanco, zdj. Herzog & de Meuron

 

Parter kompleksu zajmują liczne sklepy i restauracje, biura znajdują się na drugim piętrze, hotel na trzecim, a prywatne apartamenty – na czwartym i piątym. Przechodnie mają okazję podziwiać zielone tarasy, które okalają budynek, nadając mu przyjaznego charakteru i nawiązując do idei ochrony środowiska. Mieszane przeznaczenie kolejnych obszarów Sixth & Blanco pozwoli na spotkania ludzi z różnych światów, zawieranie znajomości osobistych i biznesowych, zaś rozbudowana oferta handlowa i rekreacyjna otworzy przez mieszkańcami i użytkownikami budynku różne możliwości spędzania wolnego czasu.

Sixth & Blanco, zdj. Herzog & de Meuron

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.