Nowojorski projekt OMA już na ukończeniu

Nowojorski projekt OMA już na ukończeniu

Eagle + West Towers, zdj. OMA

Studio OMA prezentuje wizualizacje niemal ukończonego projektu Eagle + West Towers, który powstaje na Brooklynie w Nowym Jorku. Wieże mieszkalne zaoferują miastu 745 mieszkań w zróżnicowanych cenach, a także przestrzenie handlowe i rekreacyjne dla mieszkańców i sąsiedztwa.

Na terenie wież powstanie 8600 metrów kwadratowych powierzchni handlowej wraz z udogodnieniami rekreacyjnymi, takimi jak basen, salon, siłownia i przestrzenie warsztatowe dla mieszkańców.

Eagle + West Towers, zdj. OMA

 

Wieże stworzą nowy odcinek publicznego nabrzeża z widokiem na panoramę Manhattanu. Cała powierzchnia handlowa i rekreacyjna jest umieszczona na parterze, aby zachęcić mieszkańców miasta do odwiedzania Greenpoint i korzystania z jego oferty. Funkcje społeczne budynku zostały umieszczone w przypominającej most strukturze, która łączy ze sobą dwie wieże.

Eagle + West Towers, zdj. OMA

 

Wyższa wieża zwiększa swoją wysokość i rozszerza się w kierunku wschodnim, podczas gdy krótsza rozszerza się ku dołowi, tworząc tarasy widokowe, wychodzące na północną część nadbrzeża. Projektując, architekci z OMA starali się dobrać szerokość wież tak, aby zapewnić jak najwięcej przestrzeni między nimi przy ograniczonej powierzchni projektu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.