Nowy Pałac Sprawiedliwości w Kuwejcie

Nowy Pałac Sprawiedliwości w Kuwejcie

Pałac Sprawiedliwości, zdj. Pan Arab Consulting Engineers/SSH

Projekt Pałacu Sprawiedliwości w Kuwejcie autorstwa firm Pan Arab Consulting Engineers (PACE) i SSH wszedł niedawno w fazę realizacji. Po ukończeniu stanie się najwyższym i największym budynkiem sądowniczym na świecie.

Projekt zakłada stworzenie 25-piętrowego budynku ze 123 salami rozpraw, a także w pełni zautomatyzowanego parkingu, który pomieści 3000 samochodów. Jak mówią architekci, nowy pałac ma być „symbolem sprawiedliwości i uczciwości” w Kuwejcie. Podkreślają, że budując na bazie historycznego gmachu Pałacu Sprawiedliwości, łączą tradycję i nowoczesność, uwypuklając znaczenie prawa i sądownictwa w każdym sprawnie działającym i bezpiecznym społeczeństwie.

Pałac Sprawiedliwości, zdj. Pan Arab Consulting Engineers/SSH

 

Całkowitą powierzchnię budynku szacuje się na 192 000 metrów kwadratowych, w tym ponad 100 000 metrów kwadratowych samej powierzchni biurowej. Przeznaczeniem Pałacu Sprawiedliwości jest służba obywatelom i państwu, dlatego architekci zadbali o to, by był on jak najbardziej funkcjonalny. Jednocześnie usiłowali wpleść w elementy funkcjonalne symbolikę podkreślającą znaczenie wzniosłej idei, jaką jest sprawiedliwość.

Pałac Sprawiedliwości, zdj. Pan Arab Consulting Engineers/SSH

 

Wygląd zewnętrzny, dobór kolorystyki i formy brył odnoszą się do utartych w kulturze symboli sprawiedliwości i praworządności. Wśród nich można odnaleźć uproszczone szale sprawiedliwości, w klasycznych przedstawieniach trzymane przez mityczną Temidę, czy też kształty przywodzące na myśl skrzydła – symbol wolności. Sercem projektu będzie złote atrium nazwane Golden Geode, które według projektantów ma symbolizować porozumienie między obywatelami a stanowiącymi i egzekwującymi prawo.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.