Nowy Rynek w Poznaniu. Zakończono kolejny etap budowy

Nowy Rynek w Poznaniu. Zakończono kolejny etap budowy

Nowy Rynek w Poznaniu, zdj. Skanska

Od roku 2017 trwają prace nad Nowym Rynkiem – kompleksem o mieszanym przeznaczeniu, który powstaje w stolicy Wielkopolski. Budynek D, który oddano niedawno do użytku, jest już trzecim ukończonym obiektem należącym do kompleksu. Za jego projekt odpowiada zespół z pracowni medusa group.

Budynek D powstał na rogu ulic Wujka i Wierzbięcice. Charakterystyczna fasada biurowca sprawia, że nie da się pomylić jej z żadnym innym w okolicy. Przeszklone ściany mienią się bowiem na całą gamę odcieni różu i zieleni, przyciągając wzrok przechodniów. Pomimo to, budynek wciąż pozostaje taki, jaki powinien być biurowiec – prosty, nowoczesny i funkcjonalny. Ponadto, twórcy budynku będą się starać o przyznanie mu certyfikatu WELL Core&Shell, którym odznaczane są inwestycje szczególnie wspierające samopoczucie i zdrowie użytkowników.

Nowy Rynek w Poznaniu: Budynek D, zdj. medusa group

„Zależało nam na powiązaniu kompleksu z dzielnicą mieszkaniową Wilda, tak aby bryła biurowca nie zdominowała sąsiedniej zabudowy. Zaprojektowanie wypiętrzających się struktur i tarasowych podcieni miało na celu rozbicie masywnej bryły i nadanie jej nieco wizualnej lekkości oraz subtelności. Wyoblony, ogólnodostępny dziedziniec, znajdujący się w centrum etapu D, stanowi ważny element biurowca. Jest także integralną częścią kompleksu, strefą stanowiącą rozwinięcie i wzbogacenie budynku. To przestrzeń publiczna, z nieograniczonym dostępem, która w przyszłości zapraszać będzie mieszkańców Wildy w kierunku Nowego Rynku” – opowiada o projekcie Przemo Łukasik z medusa group.

Nowy Rynek w Poznaniu: Budynek D, zdj. medusa group

Dwa pozostałe budynki, które powstały w ramach inwestycji zostały zaprojektowane przez studio Maćkow Pracownia Projektowa.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.