Nowy Wełnowiec w Katowicach

Nowy Wełnowiec w Katowicach

Nowy Wełnowiec, zdj. JEMS Architekci

W stolicy Śląska powstanie nowa, przyjazna środowisku inwestycja. Nowy Wełnowiec to doskonale przemyślana wielofunkcyjna koncepcja, która zapewni mieszkańcom miasta nowe miejsca do życia i pracy. Co istotne, architekci wdrożyli w swój projekt ideę recyklingu: osiedle powstanie na dawnym obszarze przemysłowym, którego pozostałości zostaną zrewitalizowane i przywrócone miastu.

Nowy Wełnowiec zaoferuje Katowicom 270 tys. m2 powierzchni użytkowej. W ramach projektu powstaną bloki mieszkalne, biurowce, placówki edukacyjne, lokale handlowe i gastronomiczne oraz strefy rekreacyjne. Za projekt dzielnicy odpowiada studio JEMS Architekci, które dołożyło starań do tego, by była ona nie tylko funkcjonalna i estetyczna, ale również przyjazna środowisku. Ponad połowę terenu będą bowiem zajmować tereny zielone, które mają stać się nowymi płucami Katowic. Ograniczona zostanie również liczba ulic osiedla, po których mogą poruszać się samochody – to rozwiązanie ma zapewnić mieszkańcom i użytkownikom wolność od trujących spalin.

Nowy Wełnowiec, zdj. JEMS Architekci

 

„Zaprojektowaliśmy Nowy Wełnowiec, aby stworzyć jak najbardziej atrakcyjną przestrzeń dla życia ludzi, równocześnie tworząc budynki o dużej intensywności. Nowe miasta muszą być gęste, intensywne, ale planowane tak, iż mimo struktury stanowią po prostu idealne miejsce do życia. Dlatego budynki Nowego Wełnowca tworzą uliczki piesze, place o różnych nastrojach, a wszystko obraca się wokół parku - gwiazdy. Układ stanowi osnowę dla życia, które toczy się pomiędzy budynkami” – mówią architekci.

Nowy Wełnowiec, zdj. JEMS Architekci

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.