Nowy budynek Muzeum Designu w Gandawie

Nowy budynek Muzeum Designu w Gandawie

Ghent Design Museum, zdj. Carmody Groarke

Studio Carmody Groarke wygrało konkurs na rozbudowę Muzeum Designu w Gandawie. Biuro pokonało wybitne zespoły architektów, w tym Assemble i Office Kersten Geers David Van Severen.

Projekt Carmody Groarke uzupełni lukę na ulicy w sercu kompleksu muzealnego Muzeum Sztuki Dekoracyjnej. Muzeum zostało otwarte w 1922 roku w XVIII-wiecznym hotelu De Coninck. Budynek ulegał przebudowom w latach 80. i 90.,  ale ostatecznie wizja architektów nigdy nie została zrealizowana, zostawiając lukę pomiędzy częściami muzeum.

1880861_carmodygroarke_ghentdesignmuseumentry_921489
Ghent Design Museum, zdj. Carmody Groarke

Zwycięska propozycja zakłada stworzenie budynku z białej cegły, który połączy istniejące budynki muzealne. Budowla wzniesie się dwie kondygnacje ponad hotel De Coninck i zaoferuje dodatkową przestrzeń wystawienniczą. Dzięki przeszklonym ścianom, galeria będzie doskonale oświetlona i zapewni zwiedzającym widok na miasto.

1880863_carmodygroarke_ghentdesignmuseumentry1_711917
Ghent Design Museum, zdj. Carmody Groarke

źródło: bdonline.co.uk

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.