Nowy projekt Bruce Museum w Greenwich

Nowy projekt Bruce Museum w Greenwich

Bruce Museum © EskewDumezRipple

Rozpoczęła się pierwsza faza budowy Bruce Museum w Greenwich w Connecticut. Firma EskewDumezRipple (EDR) z siedzibą w Nowym Orleanie, zajmująca się architekturą wnętrz i urbanistyką została wybrana do zaprojektowania nowego skrzydła i renowacji istniejącego budynku.

Nowa wizja EDR

Projekt EDR polega na wieloetapowej renowacji i rozbudowie istniejącej galerii. Trzypiętrowy dodatek zostanie zintegrowany z istniejącym już budynkiem i połączy go z przylegającym parkiem.

bruce3
Bruce Museum © EskewDumezRipple

Dzięki inwestycji muzeum podwoi swoją powierzchnię. Dodane zostaną przestrzenie edukacyjne i komunalne, a obszary przeznaczone na wystawianie kolekcji stałych i tymczasowych - poszerzone. Muzeum stanie się również miejscem spotkań lokalnej społeczności, powstanie w nim bowiem kawiarnia oraz sala wykładowa do użytku muzealnego, naukowego i społecznego.

bruce4
Bruce Museum © EskewDumezRipple

„To ekscytujące wydarzenie, nie tylko dla pracowników Bruce Museum, ale dla całej lokalnej społeczności. Od dawna jesteśmy znani z naszych wspaniałych wystaw artystycznych i naukowych oraz świetnych programów edukacyjnych, które wprowadzamy w szkołach w całym regionie. Ale muzea tak naprawdę dotyczą ludzi […] dlatego chcemy zaprosić całą społeczność do wzięcia udziału w budowie nowego Muzeum - Nowego Bruce'a” – mówi Robert Wolterstorff, dyrektor wykonawczy.

bruce5
Bruce Museum © EskewDumezRipple

Modernistyczny budynek ujmuje prostotą. Jego wnętrza są sterylnie białe, doskonale oświetlone światłem sztucznym i otwarte na otoczenie zewnętrzne dzięki częściowo oszklonym ścianom.

bruce6
Bruce Museum © EskewDumezRipple

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.