Rozpoczęła się pierwsza faza budowy Bruce Museum w Greenwich w Connecticut. Firma EskewDumezRipple (EDR) z siedzibą w Nowym Orleanie, zajmująca się architekturą wnętrz i urbanistyką została wybrana do zaprojektowania nowego skrzydła i renowacji istniejącego budynku.
Nowa wizja EDR
Projekt EDR polega na wieloetapowej renowacji i rozbudowie istniejącej galerii. Trzypiętrowy dodatek zostanie zintegrowany z istniejącym już budynkiem i połączy go z przylegającym parkiem.
Dzięki inwestycji muzeum podwoi swoją powierzchnię. Dodane zostaną przestrzenie edukacyjne i komunalne, a obszary przeznaczone na wystawianie kolekcji stałych i tymczasowych - poszerzone. Muzeum stanie się również miejscem spotkań lokalnej społeczności, powstanie w nim bowiem kawiarnia oraz sala wykładowa do użytku muzealnego, naukowego i społecznego.
„To ekscytujące wydarzenie, nie tylko dla pracowników Bruce Museum, ale dla całej lokalnej społeczności. Od dawna jesteśmy znani z naszych wspaniałych wystaw artystycznych i naukowych oraz świetnych programów edukacyjnych, które wprowadzamy w szkołach w całym regionie. Ale muzea tak naprawdę dotyczą ludzi […] dlatego chcemy zaprosić całą społeczność do wzięcia udziału w budowie nowego Muzeum - Nowego Bruce'a” – mówi Robert Wolterstorff, dyrektor wykonawczy.
Modernistyczny budynek ujmuje prostotą. Jego wnętrza są sterylnie białe, doskonale oświetlone światłem sztucznym i otwarte na otoczenie zewnętrzne dzięki częściowo oszklonym ścianom.
Zwykły człowiek może dziś zrobić więcej ze swoim telefonem komórkowym niż całe zespoły naukowców i ekspertów zaledwie kilka dekad temu, wykorzystując zaawansowane komputery. Telefony komórkowe i internet dają nam swojego rodzaju supermoce, które będą się powiększać wraz z rozwojem technologii. Konkurs Envent ma na celu znalezienie zastosowania dla przestarzałych i wyrzucanych telefonów komórkowych.
Studio architektoniczne MVRDV opublikowało projekt „De Oosterlingen” - siedmiu budynków mieszkalnych, które powstaną na amsterdamskiej wyspie Oostenburg. Obiekty charakteryzują oryginalne kształty dachów, elewacje z drewna, szkła oraz cegły z recyklingu.
Klimatyczny, kameralny i tajemniczy – taki właśnie jest projekt RE:REDWOOD HOUSE. Ciemny, ukryty wśród drzew budynek zachwyca połączeniem nowoczesności i naturalności.
Chybik + Kristof Architects & Urban Designers wygrał konkurs na przekształcenie istniejącego stadionu Jihlava w Czechach w nowoczesne centrum sportowo-widowiskowe. Nowa inwestycja zakłada stworzenie czterech budynków, które pozwolą miastu na swobodną organizację wydarzeń kulturalnych.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.