Nowy projekt studia SOM w Szanghaju

Nowy projekt studia SOM w Szanghaju

Siedziba firmy Alibaba, zdj. SOM

Znane studio Skidmore, Owings & Merrill opublikowało dynamiczny, nakierowany na wygodę użytkowników projekt siedziby międzynarodowej firmy technologicznej Alibaba w Xuhui District w Szanghaju. Zlokalizowane w jednej z najważniejszych dzielnic sztuki i innowacji w mieście, nowe miejsce pracy zachęci pracowników do przebywania na zewnątrz.

Jak mówią architekci, projekt został zainspirowany innowacyjnością i dbałością o zdrowie pracownika, które są jednymi z najważniejszych ideałów firmy. Architektura budynku ma przypominać chmurę, symbolizując cyfrowe chmury danych, a także przypominać oglądającym o tym, że mogą spełniać swoje marzenia i mierzyć wysoko.

Siedziba firmy Alibaba, zdj. SOM

Projekt o powierzchni 75 000 metrów kwadratowych jest odpowiedzią na wciąż powiększające się zespoły firmy Alibaba. Pracownicy korporacji dzięki nowemu budynkowi, który na pierwszym miejscu stawia elastyczność oraz zdrowie fizyczne i psychiczne, mają pracować rozsądniej i wydajniej. Budynek został zaprojektowany tak, aby estetycznie korespondować ze stosunkowo gęsto zabudowanym terenem, na którym się znajduje.

Siedziba firmy Alibaba, zdj. SOM

„Jedyną stałą jest zmiana – to jedna z głównych zasad Alibaby. Wzięliśmy sobie tę ideę do serca, projektując miejsce pracy, które może ewoluować, dostosowywać się do nowych potrzeb zespołów i rozwoju technologii. Siedziba została zaprojektowana tak, aby pozostawiać w dialogu z istniejącym otaczającym ją kampusem biznesowym” — mówi Scott Duncan, partner w SOM.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.