Ołówkowa wieża. Drapacz chmur w stylu retro

Ołówkowa wieża. Drapacz chmur w stylu retro

Pencil Tower Hotel, zdj. Durbach Block Jaggers

Australijska firma architektoniczna Durbach Block Jaggers zaprezentowała w ostatnim czasie projekt Pencil Tower w Sydney. Budynek, określany jako najcieńszy drapacz chmur w kraju, powstanie przy 410 Pitt Street.  Stosunek wysokości do szerokości wieży to 16:1.

Stumetrowa wieża zaoferuje 173 pokojów hotelowych, w tym po z sześć apartamentów na każdym piętrze. Jak opowiadają odpowiedzialni za projekt architekci, „ołówkowa” wieża zostanie zbudowana na niskim podium. Zarówno podium, jak i wszechobecne w projekcie łuki nawiązują do lokalnej architektury. W „cokole” znajdą się trzy kondygnacje mieszczące hol, hotelową kawiarnię i salon dla gości.

Pencil Tower Hotel, zdj. Durbach Block Jaggers

 

Projektując, architekci zadbali o to, aby budynek sprawiał wrażenie delikatności i nieważkości. Nie poprzestali jednak na tym w kwestii oddziaływania na zmysły oglądających go przechodniów – jak twierdzą, dołożyli wszelkich starań, aby wieża sprawiała wrażenie ściśniętej i skompresowanej.

Pencil Tower Hotel, zdj. Durbach Block Jaggers

 

„Na każdym piętrze zostaną umieszczone kompaktowe pokoje hotelowe, gromadzące światło z ulicy, tylnego dziedzińca lub wewnętrznych, zgrabnych pustych przestrzeni. Puste przestrzenie zostaną wyłożone kafelkami, aby odbijać i przyciągać światło oraz barwy do pomieszczeń" – opowiadają o swoim projekcie architekci z grupy Durbach Block Jaggers. Na samej górze budynku, nazywanej przez twórców projektu „latającym balkonem” znajdzie się taras i spa do użytku gości.

Pencil Tower Hotel, zdj. Durbach Block Jaggers

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.