Chiny dodadzą kolejny wyjątkowy budynek do swojej rosnącej kolekcji. W mieście Hangzhou, w którym znajdują się już trzy z 57 miejsc wpisanych na listę UNESCO, powstanie budynek O-Tower. Architekci odpowiedzialni za projekt, Bjarke Ingels Group, zapowiadają, że ich wizja zrównoważy tkankę miejską i naturalny krajobraz otaczający parcelę, na której powstanie budynek.
Projekt nowej siedziby OPPO R&D, największej chińskiej firmy zajmującej się smartfonami, autorstwa Bjarke Ingels Group, jest zlokalizowany w samym sercu dzielnicy Yuhang w Hangzhou. Wizja BIG łączy nowoczesną estetykę z najnowocześniejszymi zdobyczami technologii, które uczynią budynek przykładem zrównoważonego, przyjaznego środowisku i użytkownikom budownictwa.
Budynek wyróżnia fasada w kształcie cylindra, w ścięta ukośnie na jednym z boków. To rozwiązanie nie tylko czyni biurowiec niepowtarzalnym, ale również maksymalizuje dostęp światła dziennego do wnętrz budynku, co ogranicza zużycie energii i sprzyja dobremu samopoczuciu pracowników. Aby zoptymalizować jasność we wnętrzach, na ścianach zewnętrznych umieszczono żaluzje adaptacyjne. Plany poszczególnych pięter zostały zaprojektowane tak, aby użytkownicy mogli dostosować je do swoich potrzeb. Obsadzone roślinnością tarasy budynku zapewnią dobre połączenie między piętrami i pozwolą pracownikom na relaks w przerwach od pracy i zacieśnianie więzi ze współpracownikami.
Jak twierdzą twórcy budynku, znajdujące się wewnątrz budynku patio będzie pełniło funkcję ogólnodostępnego miejsca publicznego, które będą mogli obejrzeć również mieszkańcy miasta i turyści.
Biura architektoniczne MVRDV i GRAS ogłosiły zakończenie budowy pięciu z siedmiu budynków projektu Gomila w Palma de Mallorca w Hiszpanii. Kompleks mieszkaniowy pierwotnie składał się z czterech budynków, do których dodano trzy nowe. Nowy projekt dostarczy miastu 60 nowych mieszkań i dziesiątki metrów kwadratowych powierzchni komercyjnych.
Kilka dni temu odbyło się oficjalne otwarcie ukończonego niedawno mostu Ponte Morandi w Genui we Włoszech. Po tym jak most niespodziewanie zerwał się w roku 2018, w skutek czego życie straciły 43 osoby, włoski architekt Renzo Piano zaproponował, że podaruje miastu nowy most swojego projektu. Już od dziś samochody mogą poruszać się po nowym moście.
CK w Lublinie zaprasza młodych architektów, animatorów kultury i osoby zaangażowane społecznie do refleksji nad tym, w jaki sposób architektura i działania kulturalne mogą opisywać i komentować bieżące wydarzenia, a także wypływać na nie.
Standardem jest, że kulturowe oraz artystyczne trendy docierają do Kraju nad Wisłą z wieloletnim opóźnieniem. Niezależnie od tego faktu, adaptacje zachodnich kanonów na rodzimy grunt budzą zawsze wielkie zainteresowanie odbiorców. Nie inaczej było w przypadku loftu Bolko, domu architekta Przemo Łukasika.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.