O Tower od Bjarke Ingels Group

O Tower od Bjarke Ingels Group

O-Tower, zdj. Bjarke Ingels Group

Chiny dodadzą kolejny wyjątkowy budynek do swojej rosnącej kolekcji. W mieście Hangzhou, w którym znajdują się już trzy z 57 miejsc wpisanych na listę UNESCO, powstanie budynek O-Tower. Architekci odpowiedzialni za projekt, Bjarke Ingels Group, zapowiadają, że ich wizja zrównoważy tkankę miejską i naturalny krajobraz otaczający parcelę, na której powstanie budynek.

Projekt nowej siedziby OPPO R&D, największej chińskiej firmy zajmującej się smartfonami, autorstwa Bjarke Ingels Group, jest zlokalizowany w samym sercu dzielnicy Yuhang w Hangzhou. Wizja BIG łączy nowoczesną estetykę z najnowocześniejszymi zdobyczami technologii, które uczynią budynek przykładem zrównoważonego, przyjaznego środowisku i użytkownikom budownictwa.

O-Tower, zdj. Bjarke Ingels Group

 

Budynek wyróżnia fasada w kształcie cylindra, w ścięta ukośnie na jednym z boków. To rozwiązanie nie tylko czyni biurowiec niepowtarzalnym, ale również maksymalizuje dostęp światła dziennego do wnętrz budynku, co ogranicza zużycie energii i sprzyja dobremu samopoczuciu pracowników. Aby zoptymalizować jasność we wnętrzach, na ścianach zewnętrznych umieszczono żaluzje adaptacyjne. Plany poszczególnych pięter zostały zaprojektowane tak, aby użytkownicy mogli dostosować je do swoich potrzeb. Obsadzone roślinnością tarasy budynku zapewnią dobre połączenie między piętrami i pozwolą pracownikom na relaks w przerwach od pracy i zacieśnianie więzi ze współpracownikami.

O-Tower, zdj. Bjarke Ingels Group

 

Jak twierdzą twórcy budynku, znajdujące się wewnątrz budynku patio będzie pełniło funkcję ogólnodostępnego miejsca publicznego, które będą mogli obejrzeć również mieszkańcy miasta i turyści.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.