OCEANIX. Koreańskie miasto na morzu

OCEANIX. Koreańskie miasto na morzu

OCEANIX, zdj. BIG

Firmy Oceanix, UN-Habitat i BIG zaprezentowały projekt pierwszego na świecie prototypu zrównoważonego pływającego miasta OCEANIX. Projekt ma na celu stworzenie perspektyw rozwoju dla miast przybrzeżnych, które borykają się z niedoborem gruntów i podnoszącym się poziomem mórz.

Busan jest drugim co do wielkości miastem w Republice Korei i jednocześnie jednym z najważniejszych miast morskich, co czyni go idealnym środowiskiem do wdrożenia prototypu pływającego miasta.  „Jesteśmy na dobrej drodze do dostarczenia rozwiązań OCEANIX Busan i udowodnienia, że ​​pływająca infrastruktura może stworzyć nowe tereny dla nadmorskich miast poszukujących zrównoważonych sposobów ekspansji, jednocześnie dostosowując się do wzrostu poziomu morza” – powiedział dyrektor generalny OCEANIX, pan Philipp Hofmann na spotkaniu w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.

OCEANIX, zdj. BIG

 

Pływające miasto OCEANIX będzie obejmować łącznie 15,5 akrów połączonych ze sobą platform, które pomieszczą budynki mieszkalne dla 12 000 osób. Każda z platform zostanie zabudowana niskimi budynkami, których projekt charakteryzują płynne, miękkie linie i stonowane barwy.

OCEANIX, zdj. BIG

 

„Modułowa dzielnica morska OCEANIX będzie wzorem zrównoważonych i odpornych miast. […] Wierzymy, że platformy OCEANIX mogą być rozwijane na dużą skalę, dzięki czemu posłużą jako fundament dla projektów rozbudowy miast w najbardziej zagrożonych zalaniem lokalizacjach przybrzeżnych” – mówi Bjarke Ingels.

OCEANIX, zdj. BIG

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.