Firmy Oceanix, UN-Habitat i BIG zaprezentowały projekt pierwszego na świecie prototypu zrównoważonego pływającego miasta OCEANIX. Projekt ma na celu stworzenie perspektyw rozwoju dla miast przybrzeżnych, które borykają się z niedoborem gruntów i podnoszącym się poziomem mórz.
Busan jest drugim co do wielkości miastem w Republice Korei i jednocześnie jednym z najważniejszych miast morskich, co czyni go idealnym środowiskiem do wdrożenia prototypu pływającego miasta. „Jesteśmy na dobrej drodze do dostarczenia rozwiązań OCEANIX Busan i udowodnienia, że pływająca infrastruktura może stworzyć nowe tereny dla nadmorskich miast poszukujących zrównoważonych sposobów ekspansji, jednocześnie dostosowując się do wzrostu poziomu morza” – powiedział dyrektor generalny OCEANIX, pan Philipp Hofmann na spotkaniu w siedzibie ONZ w Nowym Jorku.
OCEANIX, zdj. BIG
Pływające miasto OCEANIX będzie obejmować łącznie 15,5 akrów połączonych ze sobą platform, które pomieszczą budynki mieszkalne dla 12 000 osób. Każda z platform zostanie zabudowana niskimi budynkami, których projekt charakteryzują płynne, miękkie linie i stonowane barwy.
OCEANIX, zdj. BIG
„Modułowa dzielnica morska OCEANIX będzie wzorem zrównoważonych i odpornych miast. […] Wierzymy, że platformy OCEANIX mogą być rozwijane na dużą skalę, dzięki czemu posłużą jako fundament dla projektów rozbudowy miast w najbardziej zagrożonych zalaniem lokalizacjach przybrzeżnych” – mówi Bjarke Ingels.
Instytucje Hongkong Design Institute, Hongkong Institute of Vocational Education oraz galeria HKDI prezentują internetową wystawę Zaha Hadid Architects: Vertical Urbanism. Wystawa przedstawia nowatorskie osiągnięcia studia ZHA w dziedzinie architektury. Wystawa jest już dostępna online!
LNMA, czyli Litewskie Narodowe Muzeum Sztuki zaprasza architektów do udziału w konkursie na projekt przebudowy Pałacu Radziwiłłów w Wilnie. Docelowo zabytkowy obiekt ma zmienić się w pełnowartościową i funkcjonalną przestrzeń muzealną.
Na Dolnym Śląsku powstał nietypowy dom, za którego projekt odpowiada zespół praktyki Rewizja Grupa Projektowa, w skład którego weszli Krzysztof Grześków i Alicja Sawicka. Co czyni budynek tak wyjątkowym?
Na fali zmian, firma O’Donnell & Tuomey została wybrana przez RIBA do zaprojektowania nowego budynku na zachodnim kampusie uniwersytetu. Dublińska praktyka architektoniczna pokonała w konkursie między innymi Cullinan Studio, Reiach & Hall, Evans Vettori i Nicholas Hare Architects
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.