Odszedł Vittorio Gregotti

Odszedł Vittorio Gregotti

Vittorio Gregotii, zdj. onet.pl

Włoski architekt zmarł 15 marca 2020 roku w Mediolanie. Powodem jego śmierci było zapalenie płuc spowodowane wirusem SARS-Cov-2.

Urodzony w 1927 r. w Novara we Włoszech, Vittorio Gregotti był absolwentem Politechniki w Mediolanie. Gregotti był także twórcą i redaktorem naczelnym magazynu architektonicznego „Casabella”, kuratorem wielu wystaw oraz szanowanym wykładowcą teorii architektury.

Belem Cultural Center w Lizbonie, zdj. elle.pl

W połowie lat 70. założył praktykę Gregotti Associati International. Dużą część swojej kariery poświęcił projektowaniu obiektów sportowych kulturalnych. Do jego projektów należą m.in. Stadion Olimpijski w Barcelonie czy stadion Marassi w Genui zbudowany na Mistrzostwa Świata w 1990. Ponadto był odpowiedzialny za projekty Belém Cultural Center w Lizbonie w Portugalii, Arcimboldi Opera Theatre w Mediolanie, Grand Théâtre de Provence we Francji i kampus University of Calabria.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.