Ogłoszono rozpoczęcie prac nad Obama Presidential Center w Chicago

Ogłoszono rozpoczęcie prac nad Obama Presidential Center w Chicago

Obama Presidential Center, zdj. The Obama Foundation

Podano do wiadomości, że rozpoczęcie prac nad Obama Presidential Center rozpoczną się już w sierpniu tego roku. Były prezydent Stanów Zjednoczonych, Barack Obama, potwierdził informację na swoich mediach społecznościowych. Budowa Centrum potrwa najprawdopodobniej około czterech lat, a więc budynek w pełnej okazałości będziemy mieli okazję podziwiać już w roku 2025. Za projekt obiektu odpowiadają Tod Williams Billie Tsien Architects and Interactive Design Architects.

Centrum zostanie zbudowane na działce o powierzchni ponad 19 akrów, znajdującej się w dużym parku Jackson w Chicago, ciągnącym się wzdłuż South Stonu Island. Budynki, które wejdą w skład projektu, zajmą łącznie ponad dwa akry powierzchni. Studio architektoniczne Tod Williams Billie Tsien Architects podkreśla, że konstrukcje zostały zaprojektowane tak, by jak najlepiej wpisywać się w naturalny krajobraz parku i podkreślać jego niezwykłe walory.

Obama Presidential Center, zdj. The Obama Foundation

 

W otoczeniu budynków znajdą się wysokiej jakości przestrzenie publiczne, które zachęcą lokalnych mieszkańców do podejmowania działań społecznych i integracji. Na terenie Centrum znajdą się budynki Obama Foundation, muzeum, biblioteka, a także obiekty sportowe: sala i tereny rekreacyjne na wolnym powietrzu.

Obama Presidential Center, zdj. The Obama Foundation

 

„Mamy nadzieję, że Centrum Prezydenckie, stwarzając setki dodatkowych miejsc pracy, odegra rolę katalizatora od dawna oczekiwanych zmian w historycznym otoczeniu Jackson Park. We współpracy z lokalnymi firmami pracujemy, aby stworzyć nowe, wyjątkowe miejsce, które zainspiruje odwiedzających, tchnie w nich nadzieję i siłę do działania, a także da parkowi nowe życie i zapewni realne korzyści dla naszej ukochanej społeczności” – powiedział Barack Obama.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.