Ogród wodny Art Biotop z prestiżową nagrodą

Ogród wodny Art Biotop z prestiżową nagrodą

Ogród Wodny Art Biotop, zdj. Henrik Frode Obel Foundation

Coroczna Nagroda Obela została przyznana praktyce Junya Ishigami + Associates za projekt Ogrodu Wodnego Art Biotop.

Na pograniczu

Japoński architekt Junya Ishigami jest znany z eksperymentalnych struktur, reinterpretujących konwencje architektoniczne i nawiązujących do natury. Projekty Ishigamiego integrują świat przyrody z surowym światem wytworów ludzkich rąk.

nikissimo
Junya Ishigami, zdj. Henrik Frode Obel Foundation

 „Architektura Ishigamiego to architektura przestrzeni, a nie przedmiotu. Odrzuca on ideę architektury jako konstrukcji, struktury utylitarnej, odwracając konwencję, którą jest stawianie budowli na tle krajobrazu. Poprzez projekt ogrodu wodnego, Ishigami zadaje każdemu z nas pytanie: czy to architektura, projektowanie krajobrazu, czy sztuka?” – mówi Martha Schwartz, przewodnicząca jury.

nikissimo_bio_farm_winter_
Ogród Wodny Art Biotop, zdj. Henrik Frode Obel Foundation

Nagroda Obela jest przyznawana za prace lub projekty powstałe na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Każdego roku jury ustanawia motyw przewodni konkursu. W tegorocznej edycji koncentrowano się na transformacyjnej i społecznej wartości architektury.

nikissimo_sk1909artbiotop001_
Ogród Wodny Art Biotop, zdj. Henrik Frode Obel Foundation

Organizowany przez Fundację Henrika Frode Obela konkurs jest tradycyjnie rozstrzygany podczas ceremonii w Utzon Centre w duńskim Aalborgu. Nagroda wynosi 100 000 euro.

nikissimo_sk1909artbiotop003
Ogród Wodny Art Biotop, zdj. Henrik Frode Obel Foundation

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.