Okrągłe wieże od KCAP

Okrągłe wieże od KCAP

Wieże w Niderlandach, zdj. KCAP

Firma KCAP Architects & Planners przedstawia wizję trzech wyjątkowych wież, które powstaną w Niderlandach. Przezroczyste bryły będą pełnić funkcję oryginalnych budynków mieszkalnych.

Firma KCAP Architects & Planners opublikowała w ostatnich dniach projekt trzech okrągłych wież mieszkalnych, które powstaną na dawnym terenie Brabantbad w Niderlandach. Plan obejmuje – obok budowy trzech obłych brył na przezroczystych cokołach – rewitalizację położonego nieopodal jeziora Ilzeren Vrouw, z którego niegdyś wydobywano piach. Zarówno budowa, jak i przywrócenie dawnego blasku okolicznym terenom zielonym, mają poprawić estetyczną stronę dzielicy i uczynić przyległe tereny atrakcyjnymi dla mieszkańców miasta.

Wieże w Niderlandach, zdj. KCAP

 

„Wieże formą przypominające tort zapewnią wyjątkowe doznania i niepowtarzalne panoramiczne widoki na otoczenie parku, jezioro IIzeren Vrouw i panoramę okolicy” – podkreślają odpowiedzialni za projekt architekci. Wieże zaoferują nabywcom około 180 mieszkań doskonałej jakości. Wieże zostały podzielona na trzy części – od cokołów, które pełnią formę wygodnego atrium, przez środek, pełniący funkcję wyłącznie mieszkalną, aż po szczyt, na którym znajdą się tarasy widokowe.

Wieże w Niderlandach, zdj. KCAP

 

„Firma KCAP zaprojektowała trzy smukłe, okrągłe wieże, które zajmują naprawdę niewiele miejsca w przestrzeni, a dzięki swojemu naprzemiennemu rozmieszczeniu zapewniają wyjątkowe i niepowtarzalne widoki i pozwalają na swobodne rozprzestrzenianie się zieleni między budynkami. Dzięki temu, że jako okrągłe budynki nie mają tylnej części, świetnie prezentują się z każdej strony”- podkresla Edward Schuurmans, architekt w KCAP.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.