Opera Truck 2.0

Opera Truck 2.0

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza projektantów do konkursu, którego przedmiotem jest projekt przenośnej sceny dla ulicznego teatru.

Sztuka jest skarbnicą zbiorowej pamięci społeczeństwa. Jest też formą reprezentacji kultury i tradycji w najbardziej przejrzystej formie, działa jako język wizualny, który przemawia do wszystkich. Znaleźć ją można w muzeach, teatrach, księgarniach, ale także – na ulicy. Sztuka uliczna ma ugruntowane miejsce pośród miejskich rozrywek. Muzycy, kuglarze i inny utalentowani twórcy prezentują swoje dokonania w centrach miast, zabawiając turystów i mieszkańców.

Artyści, tancerze, malarze i artyści uliczni wykorzystują otwarte przestrzenie publiczne do potrzeb swoich występów. Dają tym samym możliwość widzom zaangażowania się w występ i przeżycia go bardziej osobiście. Czy jako projektanci możemy zaproponować przestrzeń ulicznym twórcom, dając im tym samym otwartą platformę do odkrywania twórczego potencjału?

Wyzwanie konkursowe polega na zaprojektowaniu przenośnej loży teatralnej dla grupy ulicznych artystów. Projekt powinien być mobilny, ergonomiczny i efektowny. Powinien być również łatwy do zaadaptowania w różnych miejscach i uzupełniony o nowe technologie, które ułatwią artystom występy z jego udziałem.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Nie są wymagane kwalifikacje zawodowe. Na zwycięzców czekają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.