Oryginalny projekt Davida Černego i studia Black n

Oryginalny projekt Davida Černego i studia Black n

Projekt "statku" na wieży Top Tower, zdj. Black n

Czy architektura może ostrzegać przed poważnymi zmianami na świecie? Czeski rzeźbiarz David Černý uważa, że tak. Właśnie dlatego zaprojektował wielki wrak statku. Statku, który zderzył się z wieżowcem. Na co chce zwrócić naszą uwagę?

Dosadnie

Artysta ma oczywiście na myśli zmiany klimatyczne, które w ciągu kilku następnych dziesięcioleci mogą wyrządzić wielkie szkody naszemu ekosystemowi. W swojej pracy nie ucieka w symbole i niuanse, lecz bezpośrednio przedstawia sytuację, która z pewnym prawdopodobieństwem będzie mogła się wydarzyć po tym, jak woda w morzach przekroczy krytyczny poziom.

top-tower-shipwreck-black-n-arch-architecture-prague-czech-republic-high-rise_dezeen_1704_col_1
Projekt "statku" na wieży Top Tower, zdj. Black n 'Arch

Czerwony wrak będzie opierać się na najwyższym budynku w Pradze – Top Tower, który ma osiągnąć 135 m wysokości. Konstrukcja pomieści ok. 250 niewielkich mieszkań i biur, centrum kultury i sklepy. Na samej górze otwarty zostanie taras widokowy, z którego można będzie podziwiać panoramę Pragi.

top-tower-shipwreck-black-n-arch-architecture-prague-czech-republic-high-rise_dezeen_1704_col_2
Projekt "statku" na wieży Top Tower, zdj. Black n 'Arch

Z czeskim artystą współpracowała firm architektoniczna Black n 'Arch.

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.