Osiedle projektu Arch-Deco w Gdańsku

Osiedle projektu Arch-Deco w Gdańsku

Oliva Koncept, zdj. Arch-Deco

W Trójmieście startują prace nad interesującą realizacją studia Arch-Deco. Projekt osiedla Oliva Koncept zakłada połączenie przemyślanego dizajnu i udogodnień wykorzystujących najnowsze technologie.

Osiedle, na które złoży się sześć bloków o trzech lub czterech kondygnacjach, powstanie w okolicach ulicy Spacerowej w Gdańsku Oliwie. Na szczególną uwagę zasługuje projekt obłożonej ceramiką elewacji budynków oraz ich kształt, nawiązujący do tradycyjnego budownictwa tego regionu. Na wizualizacjach w oczy rzuca się również staranny projekt zieleni okalającej osiedle, dający poczucie otoczenia przez naturę, a także współgrające z całością efektowne oświetlenie umieszczone przy schodach i rabatach z kwiatami.

oliva-koncept-1
Oliva Koncept, zdj. Arch-Deco

Mieszkańcy Oliva Koncept wraz z mieszkaniem otrzymają wbudowany system domu inteligentnego, który pozwoli na połączenie i skonfigurowanie urządzeń oraz źródeł energii w taki sposób, by ich wykorzystanie było jak najbardziej bezpieczne i ekonomiczne. W mieszkaniach znajdą się również systemy filtrów chroniących przez negatywnym wpływem zanieczyszczeń powietrza, a na podjazdach lub parkingu – ładowarki do samochodów elektrycznych.

oliva-koncept-2
Oliva Koncept, zdj. Arch-Deco

 

oliva-koncept-3
Oliva Koncept, zdj. Arch-Deco
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.