Otwarcie galerii sztuki w Sydney już w tym roku. Za projekt odpowiada studia SANAA

Otwarcie galerii sztuki w Sydney już w tym roku. Za projekt odpowiada studia SANAA

Galeria Sztuki Nowej Południowej Walii, zdj. SANAA

Nowe budynki Galerii Sztuki Nowej Południowej Walii, zaprojektowane przez studio SANAA, zostaną otwarte dla publiczności jeszcze w tym roku. Rozbudowa, przy której projekcie współpracowało studio Architectus, składa się z szeregu pawilonów o różnych rozmiarach i formach galerii, które umożliwią instytucji na rozszerzenie programu kulturalnego.

Nowy kampus muzeum sztuki, położony na malownyczym terenie z widokiem na port w Sydney, będzie składał się z dwóch budynków połączonych publicznym ogrodem, który ozdobią nowoczesne dzieła sztuki. Rozbudowa podwoi powierzchnię wystawienniczą galerii sztuki i zrewitalizuje istniejące budynki. Za przebudowę zabytkowego głównego budynku Galerii Sztuki i jego otoczenia odpowiada grupa australijskich architektów: Tonkin Zulaikha Greer, Kathryn Gustafson wraz z firmą Gustafson Guthrie Nicol z Seattle oraz McGregor Coxall.

 Galeria Sztuki Nowej Południowej Walii, zdj. SANAA

 

W ramach realizacji projektu, nazwanego Sydney Modern Project, powstaną nowe przestrzenie wystawiennicze, w których prezentowane będą wystawy sztuki Aborygenów i Wysp Cieśniny Torresa. Galeria Sztuki Nowej Południowej Walii posiada kolekcję ponad 36 000 obiektów, w tym ponad 2000 historycznych i współczesnych dzieł sztuki Aborygenów i Wysp Cieśniny Torresa. Na okoliczność otwarcia władze muzeum zamówiły dziewięć nowych dzieł sztuki, które zostaną wyeksponowane w nowo przebudowanym wnętrzu.

 Galeria Sztuki Nowej Południowej Walii, zdj. SANAA

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.