Otwarto Concordia Design

Otwarto Concordia Design

Concordia Design, zdj. MVRDV

Kilka dni temu, 16 lipca, oficjalnie otwarto nowo powstały budynek Concordia Design. Inwestycja znajduje się na Wyspie Słodowej we Wrocławiu. Za projekt odpowiada znane na całym świecie studio MVRDV we współpracy z polskim biurem architektonicznym Q2Studio.

Powstały obiekt zyskał „dwie twarze” od strony Ostrowa Tumskiego bardziej dostojną – odrestaurowana część budynku z historycznymi elementami na fasadzie, z kolei od strony Wyspy Słodowej – mniej formalną -  to nowoczesna bryła z przeszkleniami i podcięciami u podstawy” – piszą o nowym budynku inwestorzy. Jak można się domyślić, gmach Concordia Design powstał na podstawach dawnych obiektów – architekci kreatywnie wykorzystali istniejące zabudowania, włączając je w nowy projekt i odrestaurowując, ocalając tym samym od zniszczenia.

Concordia Design, zdj. MVRDV

 

Czteropiętrowa kamienica zamieniła się w ten sposób w nowoczesny obiekt, w którym poza biurami i przestrzeniami co-workingowymi znalazło się sporo miejsc ogólnodostępnych – w tym specjalnie zaprojektowana strefa kulinarna z różnymi propozycjami od street foodu hawajsko-azjatyckiego, piekarnię ze śniadaniami w stylu hiszpańskim oraz bistrem z kuchnią polską. Uzupełnieniem tych propozycji będzie dobrze znany już wrocławianom koktajl bar Do jutra. Projekt wnętrz strefy kulinarnej i korespondującym z nią barem - Słodowa na Dachu przygotowała pracownia architektoniczna mode:lina™” – dodają.

Concordia Design, zdj. MVRDV

 

Zarówno architektom jak i inwestorom, zależało na stworzeniu wielofunkcyjnego, elastycznego miejsca, które połączy funkcję biznesową, rekreacyjną i kulturalną. Wielką wagę przyłożono do projektu wnętrz – te uświetnione zostały malowidłami młodych, kreatywnych artystów.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.