Otwarto nową dzielnicę artystyczną w Londynie

Otwarto nową dzielnicę artystyczną w Londynie

London Design Disctrict, zdj. Taran Wilkhu

London Design District, nowe centrum życia artystycznego zbudowane w sercu Półwyspu Greenwich, otworzyło podwoje dla publiczności. Składająca się z 16 budynków zaprojektowanych przez kolektyw ośmiu renomowanych pracowni architektonicznych i obszarów zieleni autorstwa Schulze+Grassov, dzielnica ma na celu zgromadzenie artystów i przedsiębiorców z wielu branż.

Design District opiera się na wizji „kreatywnego ekosystemu”, w którym firmy i osoby fizyczne mogą wchodzić w interakcje i wymieniać się pomysłami. Oficjalne otwarcie projektu odbyło się wczoraj, 15 września. Otwarciu towarzyszą różnorodne wydarzenia kulturalne, których celem jest zapoznanie społeczności Londynu z działającymi w dzielnicy artystami i ich programem kulturalnym. Wydarzenia potrwają jeszcze przez miesiąc.

London Design Disctrict, zdj. Taran Wilkhu

W London Design District znajdą się niedrogie przestrzenie twórcze do wynajęcia, studia i warsztaty rzemieślnicze, a także obiekty sportowe, targ oraz przestrzenie rekreacyjne, wystawiennicze i kulturalne. Za projekt budynków odpowiadają znane praktyki architektoniczne: Barozzi Veiga, 6a Architects, Mole Architects, Architecture 00, Selgas Cano, HNNA, Adam Khan Architects i David Kohn Architects. Zadaniem każdej z firm było zaprojektowanie dwóch budynków. Dzięki zróżnicowanemu podejściu architektów dzielnica ma niezwykły, eklektyczny charakter.

London Design Disctrict, zdj. Taran Wilkhu

„Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli pielęgnować i wspierać branże kreatywne; w której freelancerzy mogliby znaleźć dom i nawiązać nowe relacje. [Design Districts] oferuje wszystkie narzędzia i przestrzeń do rozwoju” –  mówi Helen Arvanitakis, dyrektorka Design District.

London Design Disctrict, zdj. Taran Wilkhu

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.