ZHA dla Cypru. Plac Eleftheria
Zakończono prace nad Eleftheria Square, placem publicznym projektu Zaha Hadid Architects. Nowa inwestycja znajduje się blisko murów weneckich w Nikozji na Cyprze.
London Design District, nowe centrum życia artystycznego zbudowane w sercu Półwyspu Greenwich, otworzyło podwoje dla publiczności. Składająca się z 16 budynków zaprojektowanych przez kolektyw ośmiu renomowanych pracowni architektonicznych i obszarów zieleni autorstwa Schulze+Grassov, dzielnica ma na celu zgromadzenie artystów i przedsiębiorców z wielu branż.
Design District opiera się na wizji „kreatywnego ekosystemu”, w którym firmy i osoby fizyczne mogą wchodzić w interakcje i wymieniać się pomysłami. Oficjalne otwarcie projektu odbyło się wczoraj, 15 września. Otwarciu towarzyszą różnorodne wydarzenia kulturalne, których celem jest zapoznanie społeczności Londynu z działającymi w dzielnicy artystami i ich programem kulturalnym. Wydarzenia potrwają jeszcze przez miesiąc.
W London Design District znajdą się niedrogie przestrzenie twórcze do wynajęcia, studia i warsztaty rzemieślnicze, a także obiekty sportowe, targ oraz przestrzenie rekreacyjne, wystawiennicze i kulturalne. Za projekt budynków odpowiadają znane praktyki architektoniczne: Barozzi Veiga, 6a Architects, Mole Architects, Architecture 00, Selgas Cano, HNNA, Adam Khan Architects i David Kohn Architects. Zadaniem każdej z firm było zaprojektowanie dwóch budynków. Dzięki zróżnicowanemu podejściu architektów dzielnica ma niezwykły, eklektyczny charakter.
„Chcieliśmy stworzyć przestrzeń, w której będziemy mogli pielęgnować i wspierać branże kreatywne; w której freelancerzy mogliby znaleźć dom i nawiązać nowe relacje. [Design Districts] oferuje wszystkie narzędzia i przestrzeń do rozwoju” – mówi Helen Arvanitakis, dyrektorka Design District.
Zakończono prace nad Eleftheria Square, placem publicznym projektu Zaha Hadid Architects. Nowa inwestycja znajduje się blisko murów weneckich w Nikozji na Cyprze.
Biuro architektoniczne OMA prezentuje najnowsze rendery 41-47 West 57th Street, drapacza chmur, który dołączy do luksusowego Billionaire's Row w Nowym Jorku.
Projekt domu M7, za który odpowiada zespół ze studia MFRMGR Architekci, odwołuje się do popularnej kilka dekad temu formy polskiej kostki. Twórcy domu: Marta Frejda, Michał Gratkowski, Waldemar Nowicki i Łukasz Ptak postarali się jednak, by projekt mimo to był nowoczesny, nieoczywisty i funkcjonalny.
Studio architektoniczne CAA Architects ujawniło projekty modułowych konstrukcji Crystal Space City, opracowanych we współpracy z Lego China. Unoszące się nad powierzchnią budynki zostały zainspirowane koncepcją kultowych w kolejnych pokoleniach klocków Lego. Architekci utrzymują jednak, że ich moduły mogą być wykorzystywane do konstrukcji dużo większych niż pojedyncze budynki – ponoć można zbudować z nich całe miasto, a nawet planetę.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.