Otwarto rotundę PKO w Warszawie

Otwarto rotundę PKO w Warszawie

Rotunda PKO, zdj. mat. prasowe PKO

Obiekt został zaprojektowany przez studio Gowin&Siuta. Kultowe miejsce spotkań Warszawiaków po trzech latach przebudowy doczekało się nowego wizerunku.

Doskonale znana mieszkańcom stolicy Rotunda PKO przez lata straszyła swoim wizerunkiem. Oryginalnie zaprojektowana w latach 60. przez Jerzego Jakubowicza, w późniejszym czasie PRL-u doczekała się niefortunnej przebudowy, a po reformacji została wykorzystana jako słup na wielkoformatowe banery reklamowe.

rotunda-1
Rotunda PKO, zdj. mat. prasowe PKO

Choć założeniu budynek miał zostać wyburzony do gruntu i postawiony od nowa, okazało się, że jego niektóre z jego oryginalnych elementów są w tak dobrym stanie, by nadal pełnić swoje funkcje. Tak właśnie było z dachem w kształcie przypominającym koronę, który nadal pokrywa wyremontowaną już Rotundę.

rotunda-3
Rotunda PKO, zdj. mat. prasowe PKO

W odnowionej trzypoziomowej budowli oprócz siedziby banku znajduje się również kawiarnia i przestrzenie, w których organizowane są wydarzenia kulturalne. Nowa rotunda nawiązuje do pierwotnego projektu, choć jej estetyka została złagodzona nowoczesnymi i lżejszymi rozwiązaniami. We wnętrzach dominuje szkło i jasne kolory bez widocznych faktur.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.