Overhaul. Konkurs

Overhaul. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza do udziału w konkursie Overhaul, którego przedmiotem jest wizualizacja stacji benzynowej, która odpowiada na potrzeby współczesnych kierowców i ich pojazdów.

Pierwszy nowoczesny samochód został wynaleziony przez Karla Benza w 1886 roku. Stał się dostępny dla wszystkich dopiero dwadzieścia lat później dzięki amerykańskiej firmie Ford Motor Company. Gdy Henry Ford zaczął sprzedawać je po niższych cenach dostępnych dla klasy średniej, popularne stały się również stacje paliw.

Pierwsza stacja benzynowa typu „drive-in” została otwarta w 1913 r. Dziś stacje oprócz dystrybucji samego paliwa zajmują się również sprzedażą jedzenia i innych artykułów przydatnych w podróży. Zmiany klimatyczne i zmieniające się postawy obywateli wpływają na to, że od kilkudziesięciu lat liczba stacji paliw na świecie maleje. Ma na to wpływ także wzrost liczbty samochodów elektrycznych poruszających się po drogach. Właśnie dlatego współczesna stacja benzynowa potrzebuje znaczących zmian i dostosowania do zmieniających się potrzeb kierowców.

„Jak będą wyglądały stacje paliw w przyszłości po transformacji zużycia paliw? Jak mogą dostosować się do zmieniającego się krajobrazu i transportu publicznego? […] Aby przynosić zyski, stacje muszą otwierać się na inne możliwości. Zwizualizuj stację paliw, w taki sposób, aby ułatwić obsługę pojazdów napędzanych różnymi metodami. Powinna być to przestrzeń publiczna, w której współistnieją wszystkie formy technologii samochodowej” – piszą organizatorzy.

Konkurs jest otwarty dla wszystkich. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.