Pójdź do muzeum na kwarantannie

Pójdź do muzeum na kwarantannie

Lurw, zdj. Vogue Polska

Jak mówią: pesymista zobaczy szklankę do połowy pustą, a optymista – do połowy pełną. Nie trzeba być jednak zdeterminowanym apologetą hurrapozytywnego nastawienia do życia, żeby dostrzec małe korzyści, które możemy czerpać z obecnej, w gruncie rzeczy całkiem niekorzystnej sytuacji.

Nie ma wątpliwości, że maksymalne ograniczenie wyjść z domu (do którego gorąco wszystkich zachęcamy!) pomoże nam szybko pożegnać pandemię i wrócić do normalności, za którą już zdążyliśmy się stęsknić. Dla wielu z nas kwarantanna będzie również niepowtarzalną okazją, by w końcu się wyspać, oddać zaniedbanej przez brak czasu pasji czy nadrobić zaległości książkowe.  

Tym, którzy poszukują ambitnej rozrywki na czas epidemii, naprzeciw wychodzi platforma Google Arts & Culture, niezliczony wybór darmowych wirtualnych wycieczek po muzeach i zabytkach architektury całego świata. W kilka sekund możemy przemieścić się z nowojorskiego MoMA do Luwru, a z Luwru do Muzeum Historii Naturalnej w Teksasie.

fdd
Klasztor św. Jana Teologa na Patmos, zdj. Google Arts & Culture

Listę dostępnych do zwiedzania obiektów znajdziecie tutaj. Wchodźcie, zwiedzajcie i udostępniajcie. Pamiętajcie, że czas, w którym robicie coś dla swojego rozwoju, nigdy nie jest czasem straconym!

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.