PICTURING AWARDS – STREETS 2021

PICTURING AWARDS – STREETS 2021

Plakat wydarzenia

Ogłoszono konkurs na najlepszy cykl fotografii urbanistycznych. W konkursie PICTURING AWARDS – STREETS zostaną nagrodzone prace, które najciekawiej opowiedzą o roli ulicy w życiu społeczności. 

To, jak wyglądają i funkcjonują ulice, ma ogromny wpływ na funkcjonowanie miasta. W miejskiej dżungli pełnej ścian i murów są miejscem, w którym spotykają się różnorodności. To właśnie tam rozpoczynały się wielkie rewolucje polityczne i społeczne, tam społeczności świętują i pogrążają się w żałobie. Konkurs PICTURING AWARDS – STREETS ma na celu wyłonienie najlepszych fotografii urbanistycznych, które oddadzą prawdziwe oblicze tych niezwykle ważnych miejsc.

„Z etymologicznego punktu widzenia ulica jest drogą publiczną w środowisku zabudowanym. To publiczna działka sąsiadująca z budynkami w kontekście urbanistycznym, na której ludzie mogą się swobodnie gromadzić, wchodzić w interakcje i poruszać. Ulica może być po prostu gładko uklepaną ziemią, ale częściej jest jednak wyłożona twardą, trwałą nawierzchnią, taką jak asfalt, beton, bruk lub cegła. Pierwotnie angielskie słowo <<street>> oznaczało po prostu brukowaną drogę (łac. via strata). Ulice stanowią serce miejskiego życia, to miejsca, w których łączą się ludzie. Ulica to miejsce opowieści i wymiany doświadczeń. To sfera publiczna w mieście pełnym prywatnych przestrzeni” – możemy przeczytać na stronie konkursu.

Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Do cyklu, który może zawierać maksymalnie osiem fotografii, należy dołączyć opis koncepcyjny. Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.