PL.ARCHIEKCI z Nagrodą SARP

PL.ARCHIEKCI z Nagrodą SARP

LUS_3, zdj. PL.Architekci

Nowatorski projekt domu mieszkalnego LUS_3 autorstwa PL.ARCHITEKCI otrzymał prestiżową nagrodę SARP 2020 dla najlepszego domu w Polsce. Minimalistyczna, doskonale zaprojektowana bryła zachwyciła jury czystą formą, dopracowaną w najmniejszych szczegółach.

Uzasadniając swoją decyzję, jury pochwaliło projekt PL.ARCHITEKCI za „piękno, swobodę i bezpretensjonalność architektury, która może być przykładem jak projektować w nieoczywistych przestrzeniach polskich przedmieść; konsekwentne wyprowadzenie formy budynku z świadomie przemyślniej i uzgodnionej z mieszkańcami idei domu; decyzję zastosowania zwyczajnych materiałów budowlanych w niezwyczajny sposób oraz sprawność warsztatu projektantów, którzy prawidłowo rozwiązali projekt od skali urbanistycznej do skali detalu architektonicznego”.

LUS_3, zdj. PL.Architekci

 

„Punktem wyjścia przy projektowaniu domów są zawsze dla nas rozmowy z inwestorem: jak żyją, jak spędzają czas wolny, co lubią, jaki mają budżet… Nigdy nie dzielimy projektu na architekturę, wnętrza czy ogród – równocześnie pracujemy nad całością – dzięki czemu dom jest spójnym konceptem. Tak tez było z tym projektem” – mówią odpowiedzialni za projekt architekci.

LUS_3, zdj. PL.Architekci

 

Więcej o projekcie PL.ARCHITEKCI pisaliśmy tutaj. Gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów na arenie polskiej i międzynarodowej.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.