Prosty dom od Studia DISM
Studio DISM Architekci przedstawia ukończony w tym roku projekt domu letniskowego nad Odrą. Dom, który znajduje się w niedużej odległości od Szczecina, jest przykładem nowoczesnej, skromnej i minimalistycznej architektury.
Nadrzędnym celem organizatorów konkursu PLGBC Green Building Awards 2021 jest promowanie zrównoważonego projektowania i budownictwa na terenie Polski. Jury nagrodzi projekty nadesłane przez uczestników w 10 kategoriach.
Celem konkursu jest wyróżnienie zaangażowania uczestników konkursu w rozwój zrównoważonego budownictwa w Polsce, a także podniesienie świadomości tego rozwoju wśród uczestników rynku budowlanego w Polsce i na świecie. Konkurs jest otwarty, jednoetapowy, obejmuje inwestycje budowlane projektowane, realizowane i zrealizowane oraz wnętrza w budynkach zrealizowanych na terenie Polski, jak również produkty i usługi firm działających na terenie Polski. Konkurs nie wymaga żadnych opłat wstępnych.
Jury ocenia zgłoszone projekty zarówno pod względem walorów związanych z budownictwem ekologicznym i rozwojem zrównoważonym, jak i architektonicznych i estetycznych. Pod uwagę brane są również aspekty społeczne i wszelkie ciekawe nowatorskie pomysły adresujące połączenie wymienionych walorów. Zgłoszenia oceniane są przez interdyscyplinarne, zróżnicowane pod względem kompetencji i kierunku wykształcenia, jury konkursowe” – można przeczytać na stronie konkursu.
Swoje prace można zgłaszać w następujących kategoriach:
1. NAJLEPSZY BUDYNEK EKOLOGICZNY CERTYFIKOWANY
2. NAJLEPSZY BUDYNEK EKOLOGICZNY BEZ CERTYFIKATU
3. NAJLEPSZY PROJEKT EKOLOGICZNY
4. NAJLEPSZA EKOLOGICZNA ZABUDOWA MIESZKANIOWA WIELORODZINNA
5. NAJLEPSZA EKOLOGICZNA ZABUDOWA MIESZKANIOWA JEDNORODZINNA
6. NAJLEPSZA EKOLOGICZNA MODERNIZACJA
7. NAJLEPSZY EKOLOGICZNY BUDYNEK SEKTORA PUBLICZNEGO
8. NAJLEPSZE ZRÓWNOWAŻONE WNĘTRZE
9. ZRÓWNOWAŻONY PRODUKT/USŁUGA ROKU
10. NAJLEPSZA EKOLOGICZNA INICJATYWA MIEJSKA/GMINNA
Zgłoszenia i prace można nadsyłać do 30 czerwca 2021. Więcej informacji, regulamin i zgłoszenia znajdziecie na stronie organizatora.
Studio DISM Architekci przedstawia ukończony w tym roku projekt domu letniskowego nad Odrą. Dom, który znajduje się w niedużej odległości od Szczecina, jest przykładem nowoczesnej, skromnej i minimalistycznej architektury.
Studio architektoniczne Morphosis upubliczniło projekt nowego obiektu, który powstanie w ramach kampusu University of South Florida. Pięciopiętrowy budynek o powierzchni 85 000 stóp kwadratowych, nazwany Judy Genshaft Honor College, jest kolejnym krokiem uniwersytetu do unowocześnienia swojego kampusu i stworzenia nowej jakości przestrzeni do nauki i rozwoju.
Rozstrzygnięto krajowy konkurs na Modernizację Roku. Nagrodę w kategorii "Obiekty kultury" w XXIV edycji konkursu otrzymała realizacja Centrum Tradycji i Kultury w Komornikach w województwie Wielkopolskim. Za zwycięskim projektem nowoczesnego Centrum stoją pracownie architektoniczne AKPB Architekci/P. Bartosik i APA ARCHES.
Olbrzymi budynek muzeum ma być w założeniu architektów „przyjazny i sprzyjający różnorodnym społecznościom Sydney”. Architekci przebudują i odnowią australijskie muzeum sztuki użytkowej i nauki, przenosząc jedną z najstarszych i najważniejszych instytucji kultury w Australii.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.