PROLOGOS 2022

PROLOGOS 2022

Materiały organizatora

Ruszyły zgłoszenia do konkursu PROLOGOS Young Architects. Zadaniem uczestników będzie refleksja nad tym, w jaki sposób architektura może odpowiedzieć na problem uchodźstwa.

PROLOGOS to internetowy konkurs projektowy, który zachęca przyszłych architektów do reinterpretacji konkretnych form i przemyślenia problemów, które musimy rozwiązać jako społeczeństwo. Konkurs ten ma na celu zachęcić młodych projektantów do otwartego i swobodnego myślenia, stawiania na nieszablonowe rozwiązania oraz dać im możliwość wyrażenia swoich poglądów i nadziei na przyszłość.

„Tegoroczny temat przewodni konkursu ma na celu zaangażowanie młodych w społeczną i polityczną debatę oraz zmianę negatywnej narracji wokół uchodźców. Wierzymy, że dzięki temu będziemy w stanie zdefiniować problem i pomóc w budowaniu pozytywnej narracji wokół migracji ludności. Chcemy zachęcać do empatii oraz współczucia dla innych, dzięki którym będziemy mogli lepiej rozumieć się i integrować, co jest konieczne, biorąc pod uwagę rosnącą liczbę osób uciekających ze swoich krajów ojczystych” – piszą organizatorzy.

W konkursie przewidziane są trzy nagrody. Zdobywca pierwszego miejsca otrzyma 200 tys. peso filipińskich oraz nagrody rzeczowe. W konkursie mogą wziąć udział studenci oraz młodzi architekci.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.