Park Naturalny Golędzinów. Nowy park w Warszawie

Park Naturalny Golędzinów. Nowy park w Warszawie

Pawilon Edukacyjny Kamień, zdj. Rafał Motyl, Urząd m.st. Warszawa

W stolicy Polski powstanie kolejny park miejski – Park Naturalny Golędzinów. Mieszkańcy Warszawy oraz turyści będą mogli skorzystać z możliwości spędzenia czasu w otoczeniu malowniczej natury na Golędzinowie.

Park będzie miał powierzchnię 65 hektarów, co uczyni go największym parkiem w Warszawie. Prace nad przebudową terenu trwają już od pewnego czasu. Dwa lata temu oddano bowiem do użytku budynek, który ma pełnić funkcję „bramy” do parku, Pawilon Edukacyjny Kamień, zaprojektowany przez studio eM4 Pracownia Architektury Brataniec.

„Warszawa będzie miała nowy park – Park Naturalny Golędzinów. Ruszamy z uzgodnieniami oraz zabezpieczeniem środków na przygotowanie inwestycji. Na powierzchni ponad 90 boisk do piłki nożnej powstanie wyjątkowy w skali świata, naturalny park miejski z cudowną nadwiślańską panoramą i różnorodną roślinnością. Wszystko to odbędzie się z największym szacunkiem dla przyrody, która w tym miejscu jest i będzie najważniejsza” – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Kto zaprojektuje park? Tego jeszcze nie wiemy. Do końca roku 2022 ma zostać ogłoszony konkurs na projekt nowego obszaru zielonego, w wyniku którego jury wyłoni architektów, których wizja najbardziej pokrywa się z oczekiwaniami władz miasta i mieszkańców Warszawy.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.