Przebudowa Teatru Zagłębia w Sosnowcu. Konkurs
SARP Wrocław zaprasza architektów do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rozbudowy Teatru Zagłębia w Sosnowcu przy ul. Teatralnej.
W stolicy Polski powstanie kolejny park miejski – Park Naturalny Golędzinów. Mieszkańcy Warszawy oraz turyści będą mogli skorzystać z możliwości spędzenia czasu w otoczeniu malowniczej natury na Golędzinowie.
Park będzie miał powierzchnię 65 hektarów, co uczyni go największym parkiem w Warszawie. Prace nad przebudową terenu trwają już od pewnego czasu. Dwa lata temu oddano bowiem do użytku budynek, który ma pełnić funkcję „bramy” do parku, Pawilon Edukacyjny Kamień, zaprojektowany przez studio eM4 Pracownia Architektury Brataniec.
„Warszawa będzie miała nowy park – Park Naturalny Golędzinów. Ruszamy z uzgodnieniami oraz zabezpieczeniem środków na przygotowanie inwestycji. Na powierzchni ponad 90 boisk do piłki nożnej powstanie wyjątkowy w skali świata, naturalny park miejski z cudowną nadwiślańską panoramą i różnorodną roślinnością. Wszystko to odbędzie się z największym szacunkiem dla przyrody, która w tym miejscu jest i będzie najważniejsza” – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.
Kto zaprojektuje park? Tego jeszcze nie wiemy. Do końca roku 2022 ma zostać ogłoszony konkurs na projekt nowego obszaru zielonego, w wyniku którego jury wyłoni architektów, których wizja najbardziej pokrywa się z oczekiwaniami władz miasta i mieszkańców Warszawy.
SARP Wrocław zaprasza architektów do udziału w konkursie na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej rozbudowy Teatru Zagłębia w Sosnowcu przy ul. Teatralnej.
Chyba wszyscy zgodzimy się z tym, że mury, które oddzielają jednych od drugich, lepiej jest burzyć niż wznosić. Słowa te mają również znaczenie dosłowne – inwestorzy, pomimo pragnienia prywatności w swoim domu, nieczęsto decydują się bowiem na otoczenie go wysokimi murami. Zupełnie inaczej wygląda to w przypadku Domu za Ścianą projektu STOPROCENT ARCHITEKCI. W tej nowoczesnej propozycji otaczające dom wysokie, nieprzeniknione ogrodzenie, jest integralną częścią całej kompozycji.
Z przykrością informujemy o odejściu jednego z bardziej cenionych polskich architektów, Krzysztofa Domaradzkiego. Odpowiedzialny za projekt m.in. ulicy Nowy Świat i Krakowskiego Przedmieścia w Warszawie architekt zmarł 27 czerwca w wieku 75 lat.
W ubiegłym miesiącu The School of Architecture w Taliesin ogłosiła zamknięcie szkoły po 88 latach pracy dydaktycznej. Decyzja ta zapadła po wieloletniej walce o utrzymanie statusu szkoły wyższej. W odpowiedzi na doniesienia, grupa studentów zainicjowana przez Simona DeAguero stworzyła petycję, która ma na celu uratowanie szkoły przed zamknięciem.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.