Park dla harleyowców od Heatherwick Studio

Park dla harleyowców od Heatherwick Studio

zdj. Heatherwick Studio

Brytyjskie studio Heatherwick Studio zaprojektowało park, który znajdzie się obok siedziby Harley-Davidson w Milwaukee. W parku powstanie amfiteatr, w którym będą się odbywać zloty motocyklistów oraz wydarzenia kulturalne.

Projekt powstał okazji 120. rocznicy powstania Harley-Davidson, kultowej marki motocykli. Park stanie obok siedzimy firmy, na miejscu, w którym obecnie znajduje się parking samochodowy. Na jego miejscu stanie duży amfiteatr, który będzie wykorzystywany do organizacji wydarzeń związanych z kulturą motocyklistów.

zdj. Heatherwick Studio

 

„Pomyśleliśmy, że zamienimy większą część tego parkingu w publiczny, dostępny dla wszystkich park bez ogrodzenia” – powiedział Thomas Heatherwick, założyciel Heatherwick Studio. „Tworzymy interesujące miejsce, które przez 99 procent czasu będzie przeznaczone dla ludzi, którzy tam pracują, oraz gości chcących zobaczyć miejsce, w którym narodziła się ta niesamowita, znana na całym świecie organizacja. Przez resztę czasu będzie pełnił funkcję miejsca spotkań motocyklistów” – dodaje architekt.

zdj. Heatherwick Studio

 

Ufundowany przez Fundację Harley-Davidson park będzie zawierał 20 gatunków drzew i 120 różnych gatunków roślin. W jego centrum znajdzie przestrzeń eventowa otoczona wielopoziomowymi miejscami do siedzenia. Amfiteatr zaoferuje użytkownikom podjazdy dla motocykli, kręgi do zawracania i atrakcyjne punkty widokowe. Obiekt zostanie zbudowany z 10 rodzajów lokalnej cegły i stali odpornej na warunki atmosferyczne.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.