Brytyjskie studio Heatherwick Studio zaprojektowało park, który znajdzie się obok siedziby Harley-Davidson w Milwaukee. W parku powstanie amfiteatr, w którym będą się odbywać zloty motocyklistów oraz wydarzenia kulturalne.
Projekt powstał okazji 120. rocznicy powstania Harley-Davidson, kultowej marki motocykli. Park stanie obok siedzimy firmy, na miejscu, w którym obecnie znajduje się parking samochodowy. Na jego miejscu stanie duży amfiteatr, który będzie wykorzystywany do organizacji wydarzeń związanych z kulturą motocyklistów.
zdj. Heatherwick Studio
„Pomyśleliśmy, że zamienimy większą część tego parkingu w publiczny, dostępny dla wszystkich park bez ogrodzenia” – powiedział Thomas Heatherwick, założyciel Heatherwick Studio. „Tworzymy interesujące miejsce, które przez 99 procent czasu będzie przeznaczone dla ludzi, którzy tam pracują, oraz gości chcących zobaczyć miejsce, w którym narodziła się ta niesamowita, znana na całym świecie organizacja. Przez resztę czasu będzie pełnił funkcję miejsca spotkań motocyklistów” – dodaje architekt.
zdj. Heatherwick Studio
Ufundowany przez Fundację Harley-Davidson park będzie zawierał 20 gatunków drzew i 120 różnych gatunków roślin. W jego centrum znajdzie przestrzeń eventowa otoczona wielopoziomowymi miejscami do siedzenia. Amfiteatr zaoferuje użytkownikom podjazdy dla motocykli, kręgi do zawracania i atrakcyjne punkty widokowe. Obiekt zostanie zbudowany z 10 rodzajów lokalnej cegły i stali odpornej na warunki atmosferyczne.
Ogłoszono konkurs na projekt koncepcji architektonicznej nowego kompleksu budynków dla Akademii Muzycznej w Krakowie. Jury oczekuje nowoczesnych i funkcjonalnych propozycji, które zapewnią młodym muzykom komfortową przestrzeń do nauki i ćwiczeń.
Zespół, w skład którego wchodzą architekci ze studia Foster + Partners oraz Marge Arkitekter, wygrał konkurs na projekt przebudowy głównego dworca kolejowego w Sztokholmie. Zwycięski projekt ma na celu stworzenie nowego węzła transportowego, łączącego różne środki transportu.
Ogłoszono konkurs na esej na temat przyszłości architektury. Uczestnicy muszą zastanowić się nad tym, jakie będą potrzeby, problemy i wymagania przyszłych społeczeństw, i w jaki sposób architektura może wyjść im naprzeciw.
Biuro architektoniczne Rescubika przedstawia pomysł na nową, estetyczną „bramę do Paryża”. Most i towarzyszące mu tereny zielone mają uświetnić wjazd do – według niektórych – najpiękniejszego miasta Europy.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.