Park przyszłości w Laval

Park przyszłości w Laval

MIT’s Senseable City Lab and the city of Laval, zdj. MIT

Miasto Laval oraz Massachusetts Institute of Technology i Senseable City Lab opublikowały sześć wstępnych koncepcji parku, określanego przez nich jako „park przyszłości”. Jak twierdzą twórcy projektu, ich wielomiesięczna praca nad projektem polegała na „skoncentrowanym na człowieku rozwoju tego innowacyjnego obszaru śródmiejskiego”. Inwestycja zlokalizowana jest na terenie Carré Laval, dawnego kamieniołomu, który już niebawem zyska nowe życie, stając się wysokiej jakości miejscem publicznym.

Stworzony przez studentów studiów magisterskich z Massachusetts Institute of Technology, projekt jest wynikiem 3-letniej współpracy badawczej między SCL a miastem Laval. Studenci, których zadaniem było zaprojektować wartościową przestrzeń publiczną, przy jednoczesnym zagospodarowaniu tej przestrzeni miasta, która od dawna nie jest wykorzystywana, stworzyli miejsce, które pozwoli użytkownikom zarówno na spokojną pracę i skupienie, jak i relaksujący wypoczynek. Simone Mora z SCL wyjaśnia, że zaprojektowany przez studentów ​​park „jest miejscem, w którym technologie cyfrowe poszerzają w nieskończoność ograniczoną, fizyczną przestrzeń, umożliwiając tym samym nowe doświadczenia pracy i wypoczynku”.

MIT’s Senseable City Lab and the city of Laval, zdj. MIT

 

„Cieszymy się, że możemy współpracować z miastem Laval, aby wspólnie projektować przyszłość przestrzeni publicznych, które będą również pełnić funkcję ośrodków innowacji […] Niezwykle ważne są dla nas informacje zwrotne, otrzymywane od użytkowników - kluczowe dla projektowania miasta jutra jest również zaangażowanie jego mieszkańców. Z niecierpliwością czekamy na dalsze dyskusje ze społecznością miasta Laval” – mówi Carlo Ratti, dyrektor MIT Senseable City Lab.

MIT’s Senseable City Lab and the city of Laval, zdj. MIT

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.