LIT Lighting Design Awards 2022
Ruszyła rejestracja do międzynarodowego konkursu LIT Lighting Design Awards 2022. Jego przedmiotem są projekty oświetlenia wnętrz.
Studio ODA zaprojektowało wyjątkowy budynek mieszkalny w centrum Seattle, w którego wnętrzu znajduje się prywatny park. Umieszczona na imponującej wysokości zielona przestrzeń pozwoli mieszkańcom na doświadczenie przestrzeni i kontaktu z naturą bez wychodzenia z budynku.
Zaprojektowany przez ODA Seattle Tower ma osiągnąć wysokość 361 metrów. W budynku znajdzie się 1080 mieszkań, a także sklepy i garaże. Wieża charakteryzuje się smukłym profilem i dyskretnym minimalizmem.
Dokładnie w połowie budynku, na każdej ze ścian znajdują się nieregularne otwory odsłaniające zewnętrzny dziedziniec. Zielona przestrzeń została zaprojektowana jako rekreacyjna przestrzeń wspólna dla mieszkańców budynku, może również służyć jako ogólnodostępny punkt widokowy.
Jak mówią architekci, projekt ma wyjątkowy wydźwięk w obliczu kwarantanny, którą objęte były niemal wszystkie państwa świata. Otwarta, prywatna przestrzeń może być znacznym udogodnieniem dla zamkniętych w domach mieszkańców, pozwalając im na zaczerpnięcie świeżego powietrza i na dostęp do kontaktu z roślinnością.
„Musi istnieć lepszy sposób na zaaranżowanie naszych mieszkań w coraz gęściej zaludnionych miastach; mieszkań, w których możemy cieszyć się prywatnością, a jednocześnie utrzymywać kontakty sąsiedzkie; mieszkań, które umożliwiają dostęp do szerszej przestrzeni i pozwalają poczuć słońce na twarzy” – mówią architekci ze studia ODA.
źródło: dezeen.com
Ruszyła rejestracja do międzynarodowego konkursu LIT Lighting Design Awards 2022. Jego przedmiotem są projekty oświetlenia wnętrz.
Studio KCAP ujawniło nowy projekt, który zostanie zrealizowany w Seulu - plan przebudowy istniejącej dzielnicy Sewon Tereny w zrównoważony obszar o mieszanym przeznaczeniu. Wizja Sewon District 4 zakłada polepszenie jakości tkanki miejskiej Seulu, a także zintegrowanie przemysłu, dziedzictwa kulturowego i nowoczesnych technologii.
Ogłoszono konkurs na projekt przestrzeni publicznej, w której lokalne społeczności afrykańskie będą mogły podjąć dyskusje na najważniejsze dla nich tematy. Jednym z głównych celów stworzenia takiego budynku jest dyskusja o prawach kobiet w Afryce, a co za tym idzie – poprawienia ich sytuacji życiowej i umocnienia miejsca w społecznościach.
Nie ma nic bardziej ponadczasowego niż minimalizm. Z tego przekonania wychodzą również architekci odpowiedzialni za projekt prostego domu jednorodzinnego w Gliwicach - Przemo Łukasik i Łukasz Zagała. Ten projekt udowadnia, że w obliczu braku oryginalnej koncepcji, dobrze jest postawić na elegancję i skromność.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.