Park w wieżowcu. Projekt ODA

Park w wieżowcu. Projekt ODA

Seattle Tower, zdj. ODA

Studio ODA zaprojektowało wyjątkowy budynek mieszkalny w centrum Seattle, w którego wnętrzu znajduje się prywatny park. Umieszczona na imponującej wysokości zielona przestrzeń pozwoli mieszkańcom na doświadczenie przestrzeni i kontaktu z naturą bez wychodzenia z budynku.

Zaprojektowany przez ODA Seattle Tower ma osiągnąć wysokość 361 metrów. W budynku znajdzie się 1080 mieszkań, a także sklepy i garaże. Wieża charakteryzuje się smukłym profilem i dyskretnym minimalizmem.

Seattle Tower, zdj. ODA

Dokładnie w połowie budynku, na każdej ze ścian znajdują się nieregularne otwory odsłaniające zewnętrzny dziedziniec. Zielona przestrzeń została zaprojektowana jako rekreacyjna przestrzeń wspólna dla mieszkańców budynku, może również służyć jako ogólnodostępny punkt widokowy.

Jak mówią architekci, projekt ma wyjątkowy wydźwięk w obliczu kwarantanny, którą objęte były niemal wszystkie państwa świata. Otwarta, prywatna przestrzeń może być znacznym udogodnieniem dla zamkniętych w domach mieszkańców, pozwalając im na zaczerpnięcie świeżego powietrza i na dostęp do kontaktu z roślinnością.

Seattle Tower, zdj. ODA

 „Musi istnieć lepszy sposób na zaaranżowanie naszych mieszkań w coraz gęściej zaludnionych miastach; mieszkań, w których możemy cieszyć się prywatnością, a jednocześnie utrzymywać kontakty sąsiedzkie; mieszkań, które umożliwiają dostęp do szerszej przestrzeni i pozwalają poczuć słońce na twarzy” – mówią architekci ze studia ODA.

 

źródło: dezeen.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.