Parley. Między architekturą a polityką

Parley. Między architekturą a polityką

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza młodych architektów i wielbicieli architektury do udziału w konkursie na esej. Prace mają rozważyć relacje pomiędzy architekturą a polityką.

Architektura zawsze była reprezentacją społeczeństwa, jego wartości i ideologii. Forma budynków jest odzwierciedleniem nastrojów społecznych, statusu gospodarczego i polityki danych czasów. To działa też w drugą stronę – architektura ma realny wpływ na kształt życia społecznego. Organizaotrzy konkursu Parley oczekują esejów poruszających temat relacji architektury i społeczeństwa oraz polityki.

„W swojej pracy powinieneś szczególnie pochylić się nad tym, jak bardzo polityka wpływa na architekturę. Oczekuje się, że wyrażone w eseju poglądy będą analityczne, oczekujemy holistycznego podejścia do tematu” – piszą organizatorzy. Aby ułatwić zadanie uczestnikom, przedstawili kilka zagadnień, nad którymi szczególnie powinni zastanowić się młodzi teoretycy architektury. „Jak polityczne aspekty społeczeństwa kształtują architekturę? Jak na przestrzeni lat ewoluowała polityczna myśl w architekturze? Czy w ostatnim czasie zmieniła się myśl architektoniczna? Jak chaos polityczny w danym regionie wpływa na kształt architektury w tym miejscu? W jaki sposób zabytki architektury stają się podstawą ruchów politycznych?”.

Długość prac konkursowych nie powinna przekroczyć 1500 słów. Na zwycięzców czekają nagrody. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.