Pawilon Edukacyjny Kamień w Warszawie

Pawilon Edukacyjny Kamień w Warszawie

Pawilon Edukacyjny "Kamień", zdj. eM4

W dzielnicy Golędzinów w Warszawie powstał nowy obiekt, który łączy funkcje kulturalną, edukacyjną i rekreacyjną. Pawilon Edukacyjny Kamień będzie centrum wiedzy o okolicznej przyrodzie – będą się w nim odbywać specjalnie zorganizowane kursy i lekcje. Coś dla siebie znajdzie tam każdy zainteresowany tematami środowiska i ekologii.

Za projekt budynku odpowiada zespół studia architektonicznego eM4 Pracownia Architektury Brataniec w składzie: Marcin Brataniec, Urszula Forczek-Brataniec, Maciej Gozdecki, Damian Mierzwa i Marek Bystroń. Budynek, choć nowoczesny i minimalistyczny, swoim kształtem i kolorem nawiązuje do przyrody, przypominając duży, szary głaz.

Pawilon Edukacyjny "Kamień", zdj. eM4

 

Przednia fasada budynku została całkowicie przeszklona, dzięki czemu pawilon został wizualnie i symbolicznie połączony z otaczającą go przyrodą. „Obiekt w nietypowym kształcie ma dwie kondygnacje: wielofunkcyjną, otwartą przestrzeń na parterze, pozwalającą na niemal dowolną aranżację oraz antresolę wystawową. W pełni przeszklony front budynku pozwala na podziwianie okolicznej przyrody bez względu na pogodę” – mówią o budynku inwestorzy.

Pawilon Edukacyjny "Kamień", zdj. eM4

 

W projekcie przyłożono również wiele uwagi do zagospodarowania przestrzeni wokół pawilonu. Estetyczny i minimalistyczny placyk, zapewniający odwiedzającym miejsca do siedzenia, doskonale komponuje się z bryłą Pawilonu Edukacyjnego. „Wokół „Kamienia” jest edukacyjna ścieżka inspirowana ławicami wiślanymi, ławki wykonane z naturalnych materiałów, parking i stojaki rowerowe. Z kolei pobliska łąka nadwiślańska stanie się ogromną salą przyrodniczą” – opowiadają twórcy pawilonu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.