Peter Kuczia zwycięzcą prestiżowej nagrody. Jego projekt zachwyca wszystkich

Peter Kuczia zwycięzcą prestiżowej nagrody. Jego projekt zachwyca wszystkich

Beach Cabin w Gdańsku, zdj. Peter Kuczia

Ogłoszono zwycięzców A’ DESIGN AWARD AND COMPETITION 2022! Wśród nagrodzonych i wyróżnionych budynków oraz obiektów znajduje się wyjątkowy dom, za którego projekt odpowiada Peter Kuczia.

Zachwycający budynek nazwany Beach Cabin powstał w okolicach Gdańska. Częściowo przeszklony domek nie będzie zamieszkany przez spragnionych odpoczynku mieszkańców miast. Znajdzie się w nim restauracja, która zaoferuje swoim gościom wyjątkowy klimat i relaks z widokiem na Morze Bałtyckie.

Beach Cabin w Gdańsku, zdj. Peter Kuczia

 

Forma Beach Cabin inspirowana jest tradycyjnymi typologiami domu i budynków gospodarczych. Prosta bryła pokryta dwuspadowym dachem wzbudza przyjemne skojarzenia z domem rodzinnym, komfortem i tradycją. Prosta, minimalistyczna forma doskonale wpisuje się w piaszczyste otoczenie. Tradycyjną formę przełamuje odważna decyzja o przeszkleniu niemal połowy powierzchni ścian i dachu. Dzięki tej decyzji, goście restauracji będą mogli podziwiać okoliczne widoki z każdego niemal punktu sali.  

Beach Cabin w Gdańsku, zdj. Peter Kuczia

 

Dzięki przeszkleniom Beach Cabin sprawia wrażenie niezwykle lekkiego. Ponadto konstrukcja została wzniesiona na palach, dzięki czemu unosi się nad podłożem. Można nawet ulec wrażeniu, że lewituje ona nad piaskiem.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.