Piękne krzywizny. No. 1 Quayside w Newcastle

Piękne krzywizny. No. 1 Quayside w Newcastle

No 1 Quayside, zdj. BIG

Bjarke Ingels Group we współpracy z lokalnym studiem Xsite Architecture, opublikowała wizualizacje projektu biurowca No. 1 Quayside, który powstanie niebawem w Newcastle. Charakterystyczne linie krzywe, nadające projektowi oryginalności i niepowtarzalności, zainspirowane zostały mostami nad rzeką Tyne i otaczającymi ją wzgórzami.

Ten 12-piętrowy projekt, zlokalizowany tuż przy nabrzeżu, w pobliżu drogi wodnej między mostami Tyne i Millennium, zapewni miastu 10 000 m2 nowej powierzchni do użytku biurowego. Zaprojektowany z intencją stworzenia nowego punktu orientacyjnego miasta, No. 1 Quayside , według odpowiedzialnych za projekt architektów, „odzwierciedla dynamiczny charakter otoczenia”.

No 1 Quayside, zdj. BIGCaption

Zainspirowany elementami architektonicznymi terenu, pobliskimi mostami i otaczającym krajobrazem budynek zachwyca falistą, obłą fasadą i ciekawie zaprojektowanym dachem-tarasem. Konstrukcja przypominająca serpentynowy pawilon doskonale koresponduje z otoczeniem.

No 1 Quayside, zdj. BIG

Na dachu budynku znajdą się zielone tarasy i ogrody. Obsadzenie budynku bujną roślinnością ma za zadanie podkreślić ścisłe powiązania projektu z naturą. Ukośny dach budynku, będąc jednocześnie traktem spacerowym i „piątą fasadą”, pozwoli użytkownikom na relaks.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.