Piękny Wrocław 2021

Piękny Wrocław 2021

Wrocław, zdj. pot.gov.pl

Wrocław to jedno z najpiękniejszych miast Polski. W jego zabytkowych murach kryje się zagmatwana, porywająca historia regionu, będącego polem spotkania kultur Europy. Miasto nie osiada na laurach i wciąż prężnie rozwija się i rozbudowuje. Konkurs Piękny Wrocław 2021 wyłoni najlepsze inwestycje, które powstały w ubiegłym roku na terenie Wrocławia.

Celem konkursu jest promowanie architektury Wrocławia i raz w roku uhonorowanie szczególnie wartościowych dokonań twórczych w dziedzinie architektury. Głównym kryterium wyboru są walory architektoniczne, przestrzenne oraz funkcjonalno-użytkowe. Nagrody przyznawane są w następujących kategoriach:

 1. budynek użyteczności publicznej

2. budynek mieszkalny, wielorodzinny

3. budynek mieszkalny, jednorodzinny

4. budynek produkcyjny, przemysłowy

5. obiekt inżynierski, przestrzeń publiczna

6. Nagroda specjalna dla modernizacji obiektu historycznego” – możemy przeczytać w regulaminie konkursu.

Przyznane zostaną także wyróżnienia w każdej kategorii oraz Grand Prix. Nagrodami dla zwycięzców będą dyplomy oraz prezentacje na wystawie wrocławskiego Muzeum Architektury towarzyszącej rozdaniu nagród.

Zgłoszenia można nadsyłać do 16 czerwca 2021 roku. Więcej informacji znajdziecie na stronie konkursu.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.