Pickard Chilton i Global Gateway Shinagawa

Pickard Chilton i Global Gateway Shinagawa

Global Gateway Shinagawa, zdj. Pickard Chilton

Trwają prace nad udoskonaleniem planu przebudowy stacji Shinagawa w Tokio. Stacja kolejowa ma zostać połączona z tokijskim centrum biznesu i innowacji. Za projekt odpowiada firma z Connecticut, Pickard Chilton. Wizja, nazwana Global Gateway Shinagawa, ma ustanowić nowe standardy dla architektury środowisk miejskich.

Plan generalny, stworzony przez powołany do tego zespół architektów, zakłada nie tylko przebudowę północnej części stacji Shinagawa, ale również stworzenie nowej, wysokiej jakości dzielnicy biznesowej i mieszkalnej, która przyciągnie zarówno Japończyków, jak i obcokrajowców, chcących pracować i żyć w Tokio. Projekt ma również zainteresować zagraniczne firmy, a co za tym idzie – być katalizatorem zmian i rozwoju dzielnicy.

Global Gateway Shinagawa, zdj. Pickard Chilton

Obszar Global Gateway wyznacza siedem budynków o różnorodnych funkcjach. Zapewnią one powierzchnie biurowe, handlowe oraz mieszkalne, a także obiekty kulturalne i rekreacyjne. Ważnym elementem projektu jest promenada dla pieszych, którą okala szereg przestrzeni publicznych i placów. Biuro architektoniczne odpowiada również za projekt nieco oddalonego od Global Gateway dużego budynku, Y2 Building, którego budowa już trwa. W okazałym wieżowcu znajdą się biura, hotel, powierzchnie konferencyjne i powierzchnie handlowe.

Global Gateway Shinagawa, zdj. Pickard Chilton

Pickard Chilton to uznana na całym świecie, wielokrotnie nagradzana pracownia architektoniczna, specjalizująca się w projektowaniu wysokiej jakości przestrzeni publicznej – centrów biznesowych, wieżowców, ośrodków akademickich oraz placówek służby zdrowia.

Global Gateway Shinagawa, zdj. Pickard Chilton

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.