Pierwszy projekt OMA w Ameryce Łacińskiej. Przebudowa nabrzeża Paysandu

Pierwszy projekt OMA w Ameryce Łacińskiej. Przebudowa nabrzeża Paysandu

Bazylika w Paysandu, zdj. Wikicommons

Gmina Paysandú w Urugwaju zleciła praktyce OMA sporządzenie projektu przekształcenia nabrzeża miasta. Obszar, który ulegnie przebudowie, zajmuje około 350 hektarów i rozciąga się od międzynarodowego mostu Generał José Artigas, który łączy Paysandú z Argentyną aż do ujścia strumienia Sacra. Będzie to pierwszy projekt OMA w Ameryce Łacińskiej.

Prace nad wybrzeżem Paysandú będą przebiegać w kilku etapach. W pierwszej kolejności studio opracuje projekt terenu zajmującego 350 hektarów. Następnie architekci otrzymają zadanie opracowania znacznie gęściej zabudowanego terenu o powierzchni 26 hektarów, którego 80% ma pełnić funkcje publiczne.

Władze Paysandú podkreślają, że przebudowywane tereny mają ogromny „potencjał rozwoju rynku nieruchomości, a także są miejscem, w którym będzie można budować uniwersytety oraz hotele”.  „Jesteśmy bardzo podekscytowani pracą nad relacją Paysandu z rzeką, nie możemy się doczekać rozpoczęcia współpracy z burmistrzem i innymi zaangażowanymi w projekt osobami” – powiedział Rem Koolhaas.

Oczekuje się, że Jason Long, dyrektor projektu i partner OMA, przybędzie do miasta na początku marca wraz z zespołem OMA, aby przeprowadzić badania niezbędne do ukończonia prac przed upływem ustalonych z władzami sześciu miesięcy. Szczegóły projektu poznamy już niebawem.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.