Hiszpańskie studio architektoniczne delaVegaCanolasso prezentuje muzeum w całości wykonane z plastiku nadającego się do recyklingu. Obiekt stanął przed Reina Sofia Museum Plaza w Madrycie w Hiszpanii.
Muzeum o powierzchni 73,5 metra kwadratowego zostało zmontowane z plastikowych prefabrykowanych części. Budowa konstrukcji zajęła zaledwie 2 dni. Materiały, z których się składa są w 100% biodegradowalne. „Muzeum to kluczowy element kampanii mającej na celu edukację w kwestii prawidłowego wykorzystania plastiku, dlatego też jest w całości wykonany z plastiku nadającego się do recyklingu” – mówią architekci z delaVegaCanolasso.
Muzeum, które stanęło przed przed Reina Sofia Museum Plaza jest prostą, minimalistyczną, półprzezroczystą bryłą, której charakteru dodają żebra z metakrylanu, otwierające wnętrze na otoczenie, zachęcając przechodniów do wejścia do środka. Elewację konstrukcji zmontowano z płyt polietylenowych. Półprzezroczysty materiał za dnia sprawia, że muzeum za dnia wydaje się nieważkie, zaś nocą przepuszcza światło z wnętrza budynku, dzięki czemu przypomina on gigantyczną latarnię.
Obiekt będzie cieszył oczy mieszkańców Madrytu zaledwie przez czternaście dni. Tymczasowa konstrukcja zostanie następnie poddana recyklingowi. Jak twierdzą twórcy projektu, proces ten potrwa zaledwie jeden dzień. Projekt delaVegaCanolasso ma na celu udowodnienie, że możliwe jest tworzenie budynków całkowicie przyjaznych środowisku, nawet przy wykorzystaniu materiałów, które ogólnie postrzegane są jako wyjątkowo szkodliwe.
Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku ogłosiło, że wybrało meksykańską architekt Fridę Escobedo do zaprojektowania nowego skrzydła Oscara L Tang i HM Agnes Hsu-Tang. Projekt budynku miał być powierzony firmie David Chipperfield Architects.
Platforma Bee Breeders zaprasza do udziału w 13. edycji konkursu Affordable Housing Challenge, którego przedmiotem jest projekt niedrogiego budynku mieszkalnego. Jury zależy na tym, aby nadesłane projekty odpowiadały na problem postępującego kryzysu mieszkaniowego, którego skutki można zaobserwować w wielu dużych miastach świata.
Biuro projektowe AUTHOS i szwajcarska projektantka specjalizująca się w interdyscyplinarnej sztuce interaktywnej Stella Speziali prezentują instalację stworzoną specjalnie na Zurich Design Biennale 2021. Dzieło zatytułowane NEBULOSUS wykorzystuje światło i mgłę, aby zmienić Ogród Botaniczny w Zurychu w tajemniczą, mistyczną przestrzeń.
PB/STUDIO prezentuje wyjątkowy projekt domu, który stanie w miejscowości tuż obok Gdańska. Jasna, duża bryła sprawia wrażenie monolitycznego, bezpiecznego schronienia.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.